Rajstopy czy pończochy – co lepsze?

pończochy samonośne
www.gabriella.pl

Zarówno rajstopy, jak i pończochy mogą być dobrym dopełnieniem różnych stylizacji. Na co warto się zdecydować? Jeśli nie wiesz, zobacz nasze porównanie, w którym znajdziesz najważniejsze zalety i wady tych dodatków. Doradzamy też, co wybrać, gdy ani rajstopy, ani pończochy nie odpowiadają Ci w pełni.

Rajstopy – komfort na każdą okazję

Rajstopy są wyrobami pończoszniczymi, które składają się z nogawek i części majtkowej z gumką albo płaskim paskiem w talii. Mogą być wyposażone w dodatkowe wzmocnienia w okolicy kroku.

Dzisiaj najwięcej kobiet decyduje się na noszenie rajstop. Można dobrać je na każdą okazję, na przykład świetnie nadają się do pracy, na uczelnię, na różnego rodzaju spotkania rodzinne i ze znajomymi. Odpowiednio dopasowane są bardzo komfortowe, ponieważ nie uciskają i nie spadają z nóg, co powoduje, że są one dzisiaj najczęściej kupowanymi wyrobami.

Producenci prezentują rajstopy w wielu ciekawych wariantach – można kupić te półprzezroczyste albo kryjące, ze wzorami lub gładkie. Dostępne są również specjalne linie rajstop, na przykład przeznaczone dla kobiet w ciąży oraz dla kobiet noszących większe rozmiary.

Pończochy – podkreślą Twoją kobiecość

W sklepach można znaleźć też wiele modeli pończoch. Czym się różnią rajstopy a pończochy? W tym przypadku główna różnica polega na tym, że pończochy zakłada się na obie nogi osobno, dlatego nie mają one części majtkowej.

Pończochy dzielone są na dwie główne kategorie, czyli na pończochy samonośne oraz na pończochy do paska. Te pierwsze wyposażone są w silikonowe paski, które przytrzymują mankiety pończoch na udach. Drugie natomiast przeznaczone są do noszenia razem z paskiem do pończoch, który przytrzymuje je za pomocą zapinek.

Właściwie dobrane pończochy mogą zapewnić wysoki poziom komfortu na co dzień. Świetnie nadają się też na ważne okazje, na przykład można włożyć je na randkę albo na imprezę. Ze względu na swój zmysłowy wygląd potrafią efektownie podkreślić kobiecość.

Rajstopy jak pończochy – ciekawa alternatywa dla rajstop i pończoch

Dzisiaj w sprzedaży można znaleźć również wyroby, które plasują się pomiędzy rajstopami i pończochami. To rajstopy jak pończochy, które są rajstopami imitującymi swoim wyglądem pończochy. Z daleka więc takie rajstopy wyglądają właśnie jak pończochy.

Takie wyroby pończosznicze można kupić w różnych wzorach, na przykład mogą być one zbudowane z dolnej części, która jest czarna i kryjąca, natomiast górna jest cielista i półprzezroczysta. Dostępne są również modele z dekoracyjnymi mankietami wyglądającymi jak koronki, ozdobnymi paskami, nadrukami.

Do wyboru są również modele, które mają wycięcia na udach i pośladkach, dlatego imitują one rajstopy z pasem do pończoch.

W sprzedaży można znaleźć też rajstopy jak zakolanowki, w przypadku których motyw umożliwia uzyskanie efektu jak przy sięgających za kolana zakolanówkach.

Share