Randkowanie w sieci – korzyści i zagrożenia portali randkowych

Przeżycie miłosnej przygody lub poznanie wielkiej miłości – o tym najczęściej marzą użytkownicy portali i aplikacji randkowych. Szybkie tempo życia i brak czasu na tradycyjne spotkania sprawiają, że randkowanie online zyskuje coraz większe grono zwolenników. Warto jednak pamiętać, że oprócz wielu niekwestionowanych zalet randki przez internet mogą nieść ze sobą również zagrożenia. Poznaj zalety i wady randkowania online!

Coraz więcej z nas szuka alternatywy dla tradycyjnych metod poznania kogoś bliskiego. Jedną z najpopularniejszych jest korzystanie z randkowych serwisów i aplikacji na smartfony. Portale i aplikacje randkowe kuszą nas szybkością zawierania ciekawych znajomości oraz obiecują znalezienie miłości życia. Nie można jednak zapominać o wielu zagrożeniach, które czyhają na użytkowników. Zgodnie z blogiem ExpressVPN oszustwa na portalach randkowych niestety się zdarzają i mogą przysporzyć ich użytkownikom wielu problemów.

aplikacje randkowe

Kto korzysta z portali randkowych?

Portale randkowe i aplikacje stały się stałym elementem życia w internecie. Już chyba nikogo nie dziwi poznanie drugiej połówki w sieci. Szacuje się, że co trzeci Polak korzysta z dedykowanych do randkowania portali i aplikacji. Mężczyźni najczęściej szukają przygód, a kobiety uczucia i stałego związku. Według statystyk już prawie 30% par poznaje się w sieci, tworząc bliskie relacje i stałe związki.

Jakie są zalety randek przez internet?

Dlaczego korzystanie z portali i aplikacji randkowych cieszy się takim powodzeniem? Niekwestionowanym ich atutem jest możliwość szybkiego poznania interesujących osób, bez konieczności wychodzenia z domu. Niezależnie, czy interesuje nas znajomość przelotna, czy poważna relacja możemy wybierać pośród tysięcy, a nawet milionów użytkowników. Korzystających z portali i aplikacji do randkowania kusi również anonimowość, która sprzyja większej śmiałości w stosunku do rozmówcy oraz mniejsza presja. Jest to idealny sposób na budowanie relacji dla osób nieśmiałych, dla których randkowanie jest przytłaczające.

aplikacje randkowe

Randkowanie online – zagrożenia

Niestety zawieranie znajomości przez internet ma również swoje ciemne strony i zawsze należy pamiętać o swoim bezpieczeństwie. Na portalach i w aplikacjach do randkowania można spotkać wielu oszustów, którzy podają fikcyjne dane o sobie, chcąc zainteresować osobę po drugiej stronie. Czasami ich działania mają na celu podniesienie swojej samooceny. Zdarza się jednak, że oszustom internetowym zależy na wymuszeniu danych, intymnych zdjęć lub nawet pieniędzy.

aplikacje randkowe

Jak się chronić przed oszustami na portalach randkowych?

Korzystając z portali i aplikacji randkowych zawsze należy zachować zdrowy rozsądek i kierować się zasadą ograniczonego zaufania. Oszuści internetowi są pomysłowi i często trudno rozpoznać, czy osoba po drugiej stronie szuka miłości, czy może zależy jej na naszych danych, zdjęciach lub pieniądzach. Warto dokładnie przyglądać się profilom potencjalnych randkowiczów. Sygnałem ostrzegawczym jest brak lub mała ilość zdjęć, albo wręcz przeciwnie, zbyt atrakcyjne zdjęcia, które mogą nie być prawdziwe. Zastanawiające powinno być też poruszanie tematów związanych z finansami i np. inwestowaniem w kryptowaluty lub – już na początku znajomości – prośba o pomoc finansową. Naszą wzmożoną czujność powinny wzbudzić także wysyłane linki nieznanego pochodzenia, zainteresowanie naszym numerem telefonu lub adresem, a także sztucznie brzmiący język, którego autorem może być bot.

Anna Abramowska

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Zakup zimowej odzieży nigdy nie jest prosty. Przede wszystkim zimowe…