Ranking depilatorów IPL – wybierz najlepsze urządzenie!

Niechciane włoski na rękach, w okolicach bikini czy nogach można usuwać na wiele sposobów. Jednak większość metod nie pozwala pozbyć się ich na dłużej, niektóre są do tego dość bolesne. Nie każda kobieta zdecyduje się na depilację woskiem lub tradycyjnym depilatorem. Golenie maszynką może natomiast podrażniać skórę i nie jest z pewnością tak efektywne. Alternatywą dla wymienionych metod jest depilator IPL – nowoczesne urządzenie depilujące skórę za pomocą światła.

Depilator IPL – jak działa?

Depilator IPL wykorzystuje impulsy światła w postaci fal o różnej długości. Fale te przechodzą przez skórę i tkanki, docierając do cebulek włosowych i niszcząc je. Wywołuje to efekt obumarcia włosków lub też zahamowuje ich wzrost. Wiązka IPL prowadzi bowiem do rozgrzania barwnika znajdującego się we włosach, aż do uszkodzenia cebulek. Jest to jednocześnie zabieg całkowicie bezpieczny dla skóry. Metoda ta wykorzystuje zjawisko selektywnej fototermolizy, co oznacza, że światło niejako samodzielnie trafia tylko w to miejsce, które ma za zadanie uszkodzić.

W przypadku fotodepilacji z wykorzystaniem pulsacyjnego źródła światła możliwe jest przeprowadzanie zabiegów w domowym zaciszu. Już kilka sesji wykonywanych regularnie przynosi spodziewane efekty i zapewnia gładką skórę. W odróżnieniu od metod opartych na klasycznym świetle laserowym, IPL nie wywołuje podrażnień, a wykonywanie depilacji jest szybsze i przyjemniejsze.

Na rynku znaleźć można urządzenia wielu firm i o różnych parametrach technicznych. Poniżej zestawiliśmy najpopularniejsze depilatory IPL, wśród których warto szukać najlepszego dla siebie rozwiązania kosmetycznego!

Miejsce nr 1- Depilator Laserowy IPL B-Shine ICE

Bestseller nr. 1 wśród urządzeń IPL. Zawiera 3 funkcje w 1 urządzeniu: depilacja, fotoodmładzanie i leczenie trądziku z usuwaniem niedoskonałości skóry. Jego moc 26 J/cm  jest największa wśród wszystkich urządzeń IPL na rynku. Ma wbudowany filtr UV. Największą zaletą B-Shine ICE, to funkcja chłodzenia podczas depilacji.  Dużym plusem jest również długa żywotność lamp, szacowana na 500 tysięcy impulsów. Spełnia wszelkie oczekiwania użytkowników. B-Shine ICE dopasowuje się do użytkownika, a nie on do niego. 

Depilator Laserowy IPL B-Shine ICE

Miejsce nr 2 – depilator IPL Beautifly B-Shine PRO

Na szczególną uwagę zasługuje z pewnością model polskiego producenta. Ogromną zaletą depilatora IPL marki Beautifly jest dostępność aż 4 lamp pełniących różne funkcje. W zestawie znajdziesz zatem głowicę do depilacji podstawowej, do małych i wrażliwych obszarów ciała (twarz i bikini), do zabiegów fotoodmładzania (lampa SR) oraz do terapii skóry trądzikowej i z niedoskonałościami. W ten sposób kupując jedno urządzenie, zyskujesz tak naprawdę mały kosmetyczny zestaw do zadań specjalnych! Żywotność każdej z lamp jest określana na 500 tysięcy impulsów, co pozwala korzystać z nich przez wiele następnych lat!

Miejsce nr 1 – depilator IPL Beautifly B-Shine PRO
Depilator IPL Beautifly B-Shine PRO

Miejsce nr 3 – depilator IPL BaByliss G947E

Urządzenie przeznaczone do domowej depilacji, które zasługuje na wysokie miejsce ze względu na prostotę użycia i niebywałą skuteczność. Jak zapewnia producent, efekty zauważalne są już po przeprowadzeniu zaledwie 4 zabiegów. Dzięki specjalnej aplikacji na smartfona możesz w pełni spersonalizować działanie depilatora, w tym ustawić przypomnienie o konieczności wykonania kolejnego zabiegu.

miejsce 2 Depilator-Babyliss-G947E
Depilator IPL BaByliss G947E

Miejsce nr 4 – depilator IPL Philips Lumea Prestige BRI953/00

Podobnie, jak urządzenie BaByliss, także Philips Lumea zapewnia możliwość personalizacji za pomocą aplikacji mobilnej. Model ten wyposażony został w 3 nasadki przeznaczone do obszarów takich, jak: okolice bikini i pachy, ciało (nogi i ręce) oraz twarz. Dobór odpowiedniego programu ułatwia system SmartSkin, który ustala odcień skóry użytkownika. Żywotność lamp została określona na 250 tysięcy impulsów.

Miejsce nr 3 –depilator IPL Philips Lumea
Depilator IPL Philips Lumea Prestige BRI953/00

Miejsce nr 5 – depilator IPL Braun 5137

Depilator Braun pracuje w różnych trybach – dzięki opcji delikatnej depilacji może być używany również na wrażliwszych partiach skóry. Pracuje na 10 różnych poziomach, a odpowiedni można dobrać bez większego trudu dzięki systemowi SensoAdapt, który w sposób bieżący kontroluje odcień skóry.

Producent zapewnia, że model jest w stanie wykonać 400 tysięcy błysków, co przekłada się na ponad 20 lat bezawaryjnego użytkowania.

Miejsce nr 4 – depilator IPL Braun 5137
Depilator IPL Braun 5137
Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
W Polsce popularność odnawialnych źródeł energii przez lata była niższa,…