Rasizm wobec Miss USA

W internecie i we wszystkich innych mediach, aż huczy od głośnego skandalu dotyczącego Miss USA. 15 września odbyły się wybory Miss USA – wygrała piękna Nina Davuluri wszytko odbyłoby się bez większego szumu, gdyby nie rasistowskie komentarze i obelgi. Miss z pochodzenia jest hinduską -co nie spodobało się wielu osobom z Ameryki. Niektórzy uważają nawet, że wybór to polityczna poprawność, a nie sam wygląd jak  i uroda Niny.

miss wold

Nina Davuluri reprezentowała Nowy Jork, ma 24 lata,  w przyszłości pragnie zostać lekarzem. Miss Ameryca  pokonała 52 konkurentki, podczas trwania wyborów zaprezentowała min taniec w stylu Bollywood.

Po ogłoszeniu wyników, w internecie pojawiło się wiele negatywnych komentarzy co do werdyktu jury. „Miss Ameryki powinna być Amerykanką”, „Kiedy w końcu biała kobieta zdobędzie ten tytuł?!”, „Miss Kansas przegrała z nią, bo reprezentowała prawdziwe amerykańskie wartości” – skomentował z kolei Todd Starnes z Fox News.

miss wold2

Najgorsze były jednak komentarze dotyczące wiary, wiele osób wytykało jej, że jest muzułmanką, że kilka dni wcześniej był 11 września. To jednak nie prawda, ponieważ Nina nie jest muzułmanką, a opinie na ten temat są naciągnięte i wyssane z palca.

Sama Miss Ameryki milczy na ten temat, organizatorzy jeszcze się nie wypowiedzieli.

 

Źródło www.tvn24.pl

Share