Recenzja „Jantar i Słońce”

Są ludzie na świecie, którzy mają niebywałą fantazję a jeszcze większa wyobraźnię. Potrafią w ciągu kilku minut stworzyć w swojej głowie niebanalne i zaskakujące scenariusze. Takich osób jest naprawdę sporo jednak nie każdy z nich potrafi przelać swoje pomysły na kartce papieru lub brakuje mu do tego odwagi. Świat wyobraźni nie ma granic, z biegiem lat rozwija się o nowe horyzonty. Często tak oczywiste rzeczy są dla nas mało istotne, a poznajmy je dopiero gdy sięgniemy po książkę.

60658_383126995090287_295187892_n

Z pozoru wydawała się banalna i bez wyrazu. Jednak po kilku kartkach wciągnęła mnie w swój świat po drugiej stronie wszechświata. Książka ta nie ma zbytecznych długich i obszernych opisów przyrody, postaci czy innych rzeczy z jakimi się dotąd spotkałam. Akcja dzieje się bardzo szybko, raz są tutaj zaraz tam, dlatego też książkę czyta się bardzo przyjemnie. Nie jestem fanką książek z cyklu science fiction – a słyszałam, że właśnie do tej grupy została ona zaliczona. Zgadzam się z tym tylko w kilku procentach, ponieważ powieść moim zdaniem może spokojnie znaleźć się w księgarni na różnych pułkach.

Dzień jest coraz krótszy a noce dłuższe, to idealny moment na spędzenie czasu z książką. Powieścią delikatną, subtelną, taką która czasami trzyma w napięciu i taką którą można przeczytać w kilka dni. Polecam ją w szczególności wszystkim zapracowanym kobietom, które potrzebują chwilki dla siebie, momentu oderwania się od codziennych trosk.

Książka opowiada o losach mężczyzny Ziemianina Marcusa i kobiety Jantar, która pochodzi z całkowicie innej planety Kromerii. Planeta ta znajduje się w naszym układzie słonecznym, ale jest całkowicie nie wykrywalna przez nasze teleskopy i urządzenia. Co ciekawe z naszą Ziemią łączy ją tajemnicza więź, o której istnieniu wiedzą tylko Kromerianie. Oczywiście w książce nie może zabraknąć wątku miłosnego, w którym to osoby z innych światów zakochują się w sobie. Różni ich dosłownie wszystko, świat z jakiego pochodzą, wiek i pojęcie na temat współczesnej nauki. Łączy ich za to głęboka miłość i przyjaźń. Wszystko układałoby się całkiem dobrze gdyby nie fakt, że planeta Kromeria jest narażona na zniszczenie, córka głównej bohaterki Aurora nie chce jej znać, a do tego Jantar na samym początku musi kogoś zabić…A ukochany Jantar, Marcius chyba kłamie…

Czy córka zrozumie matkę? Czy miłość dwóch światów ma szansę na istnienie? I czy Jantar wypełni misję? Dowiecie się czytając książkę Joanny Terki „Jantar i Słońce”

Książka jest obecnie dostępna  na profilu na Facebooku w rozdziałach, w pewnych odstępach. Joanna Terka Powieść

Można też skorzystać z ebook-a na stronie publikatornia.pl

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Chińska marka La Danum , w tym sezonie, także zaprosili…