Rolety w oknach – jak je wybrać i czym się od siebie różnią?

Rolety są jednymi z ostatnich elementów wykańczania naszego wymarzonego gniazdka, biura, sklepu, salonu. Mają one za zadanie przede wszystkim dawać nam cień w dzień, jak i mrok w nocy. Jednak to nie ich jedyna zaleta. Wybierając idealne rolety, warto zatem poznać wszystkie ich najważniejsze cechy. Na tym właśnie skupimy się w naszym krótkim przewodniku po najnowocześniejszych roletach.

Rolety dzień noc, a ich największe zalety

Wybierając rolety, zawsze miejmy na uwadze swoje potrzeby. Obecnie standardem są rolety dzień noc na wymiar, by mogły zasłaniać całą powierzchnię naszego okna i dawać nam cień w ciągu dnia oraz całkowitą ciemność w nocy. Chronią nas przed nasłonecznieniem, przez co wpływają na nasz komfort fizyczny, a powodując całkowity mrok w sypialni w nocy, przyczyniają się do naszego zdrowego snu. Dzieje się tak, ponieważ tylko w odpowiednich warunkach, czyli w ciemności wytwarza się melatonina – hormon snu. Dzięki niemu szybko zapadamy w sen, śpimy bez przeszkód, a rano wstajemy wypoczęci. Dobrze dobrane rolety się do tego przyczyniają. Posiadają one dwie warstwy – przezroczystą i kryjącą, co dokładnie zobrazowane zostało na stronie rolety dzień noc sklep.

Jak wybrać rolety dzień noc?

Zazwyczaj rodzaj rolet dobiera się do stylu panującego w pomieszczeniu. Tutaj, wiedząc, że wybierzemy na przykład rolety dzień noc bezinwazyjne (montowane bez ingerencji w strukturę ramy okiennej), wiemy, że należy w drugiej kolejności zwrócić uwagę na ich fakturę i kolor. W pomieszczeniach, w których panuje tradycyjny klimat, najczęściej wybierane są rolety pasujące kolorem i fakturą do barw przewodnich. We współczesnych wnętrzach zaś królują nowoczesne rolety dzień noc, w szarej barwie i o gładkiej fakturze. Doskonale wkomponują się one również w skandynawski styl, podobnie jak beżowe i brązowe rolety. Dodatkowo te bezinwazyjne, niezależnie od charakteru pomieszczenia zawsze wyglądają bardzo elegancko i estetycznie.

Podsumowując – jeśli zastanawiamy się nad bardzo dobrymi osłonami na okna, w celu inspiracji warto zajrzeć na stronę sklepów internetowych. Rolety dzień noc sklep to miejsce, gdzie w sposób bezpieczny i bezkontaktowy możemy nie tylko obejrzeć rolety renomowanej firmy, ale również zamówić je na wymiar.  

Materiał partnera

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Odkryj bransoletki i kafelki Glam od Nomination Italy z możliwością łączenia tak,…