Rolety zamiast tradycyjnych firanek

rolety

Wieszanie tradycyjnych firanek i zasłon powoli odchodzi już do przeszłości, bo w dzisiejszych domach królują rolety, które idealnie sprawdzają się jako element dekoracyjny, jak i pełnia funkcje zaciemniające. Pozostaje tylko jednak kwestia, jak dobrać rolety by faktycznie okazały się trafnym zakupem?

Rolety do każdego wnętrza

Nie da się ukryć, iż rolety okienne nadają wnętrzu charakteru i bez przeszkód można je stosować nie tylko w salonach czy sypialniach, lecz także w kuchniach i łazienkach, bez obaw, iż pod wpływem wilgoci się zniszczą. Na rynku jest szeroki wybór rolet, dlatego przed wyborem tych konkretnych warto poznać ich rodzaje, a także zastanowić się nad sposobem montażu, bo niektóre typy wymagają wykonywania otworów w ramach okiennych. Dla osób, które obawiają się uszkodzeń, polecane są rolety mini, bezinwazyjne. Mocuje się na ramę okienną za pomocą specjalnych haczyków z taśmą samoprzylepną. Bez trudu można je nabyć na rolety, gdzie jest szeroki wybór takiego asortymentu. Oczywiście rolety sprawdza się także w pomieszczeniach użyteczności publicznej i biurach.

Dlaczego warto montować rolety?

Na ich korzyść przemawia przede wszystkim funkcjonalność. W zależności od tego, jaki rodzaj rolety się wybierze, można całkowicie zasłonić okno, bądź tylko częściowo. Na pewno rolety plisowane okażą się strzałem w dziesiątkę, gdyż pozwalają na subtelne odsłonięcie okna od góry, przy jednoczesnym zasłonięciu dolnej części. Ważne jest jednak by materiał, z jakiego wyprodukowana została roleta, był trwały. Musi być przede wszystkim odporny na działanie promieniowania UV by kolor nie blaknął. Sam mechanizm musi być solidny. Niestety kupując gotowe rolety w marketach, nie ma możliwości ich sprawdzenia na miejscu. Dlatego warto sprawdzić każdy szczegół, bo reklamacje często nie są uznawane, jeśli roleta nie ma wady, a jedynie została źle dobrana. Kolejną zaletą rolet jest fakt, iż chronią wnętrze przed ciekawskimi spojrzeniami, jak i skutecznie zabezpieczają przed słońcem.

Jakie są rodzaje rolet?

Na rynku dostępne są rolety dzień i noc potocznie zwane zebrami. Rolety plisowane, wolnowiszące, rolety w kasecie z prowadnicami, jak i bez oraz rolety 3D. Zdecydowanie się na konkretny model może nie być łatwe, dlatego warto poradzić się fachowca, który pomoże dobrać je i do wielkości okna i do pomieszczenia. Zakładając rolety, istotny jest także kolor. Warto wybierać barwy, które będą pasowały do danego wnętrza. Wybierając rolety montowane do ram okiennych, nie trzeba rezygnować z montażu tradycyjnych karniszy i firan, więc zwolennicy takich ozdób mogą połączyć ze sobą te dwa elementy. Jedynie w przypadku rolet wolnowiszących montowanych do ściany lub sufitu należy pamiętać, by karnisz nie był przykręcony zbyt blisko. Inaczej roleta nie będzie mogła prawidłowo się rozwijać i zwijać. Jeśli chodzi o ceny rolet, to są bardzo rozbieżne i zależą od miejsca, w którym są nabywane.

Reklama
Pytanie, które zadajecie nam bardzo często – co na wypadanie włosów? Oprócz odpowiedniej pielęgnacji skóry głowy warto pamiętać o regularnym uzupełnianiu braków witamin. Jakich?

Komentarze

komentarze