Rosnący trend sprzedażowych świec sojowych

Rosnący trend sprzedażowych świec sojowych

Trend na pochodzące z naturalnych źródeł produkty ekologiczne zaczyna gościć w coraz to nowszych branżach, które zachęcone doskonałymi wynikami sprzedażowymi tego segmentu, promują produkty wpisujące się w ideę ruchu.

Doskonałym przykładem takiego wyrobu są tutaj świece sojowe, będące połączeniem tradycji ręcznej produkcji ze współczesną formą. Dowiedzmy się czegoś więcej na temat sekretu ich obecnej popularności.

Czym są świece sojowe?

Świece sojowe to uwspółcześniona wersja tradycyjnych świec parafinowych, które jeszcze nie tak dawno gościły praktycznie w każdym domostwie.

Wytwarza się je z w pełni biodegradowalnego i pozbawionego alergenów wosku sojowego, który dodatkowo nie emituje do atmosfery żadnych szkodliwych substancji chemicznych zarówno w trakcie produkcji jak i samego procesu spalania.

Występują w wielu, zależnych tylko od fantazji producenta kształtach oraz w niezliczonej ilości wersji kolorystycznych i konfiguracji zapachowych, które uzyskuje się dzięki zastosowaniu bogatej gamy olejków eterycznych.

Rosnący trend sprzedażowych świec sojowych

Jak mówi Katarzyna Smaruń, właścicielka renomowanego i bardzo popularnego sklepu ze świecami sojowymi Ładne Kwiatki: „W produkcji naszych świec używamy tylko naturalnego wosku sojowego i są one zawsze w 100% ręcznie wykonywane. Dzięki zastosowaniu szerokiej gamy olejków zapachów, uwodzą swoim aromatem, a fantazja naszych projektantów pozwala na realizację spersonalizowanych, wyjątkowych form, które jako prezent z pewnością zachwycą obdarowanych. Warto również nadmienić, że nasi klienci mają możliwość wyboru pojedynczych produktów z knotem bawełnianym lub drewnianym oraz cały, gotowy zestaw w pięknym opakowaniu”.

Dlaczego powinniśmy zdecydować się na zakup świec sojowych?

Świece sojowe posiadają wiele zalet, dzięki którym cieszą się one tak dużą popularnością wśród konsumentów. Respondenci biorący udział w ankietach zadowolenia, najczęściej wskazują na ich:

  • ekologiczność
  • długi czas spalania
  • oryginalny wygląd
  • wyjątkowe, unikalne kompozycje zapachowe
  • bezpieczeństwo
  • trwałość

Czy świece sojowe stanowią dobrą alternatywę zakupową wobec tradycyjnych świec parafinowych?

Nie ulega wątpliwości, że w porównaniu do produktów parafinowych, świece sojowe będą wyborem zdecydowanie zdrowszym dla nas samych, jak i całego ekosystemu.

Dlatego też, żyjąc w czasach dużej świadomości społecznej na temat wagi troski o środowisko w którym żyjemy, powinniśmy szczególnie dbać o zachowanie, a nawet jeśli to możliwe – podnoszenie obecnych standardów produkcji towarów na których zakup się decydujemy.

Bądźmy eko i spróbujmy zaprzyjaźnić się ze świecami sojowymi, które w zamian uraczą nas zapewnieniem wyjątkowej atmosfery w miejscach w których postanowimy ich użyć.

Artykuł sponsorowany

Share