Rowery cargo – praktyczne rozwiązanie dla rodzin z dziećmi

Rowery cargo dobrze zadomowiły się w polskich miastach, gdzie są wykorzystywane nie tylko przez indywidualnych użytkowników, ale również miejskich kurierów i dostawców. Taki jednoślad stanowi ciekawe rozwiązanie również dla rodziców lubiących podróżować na dwóch kółkach z dziećmi. Dowiedz się, dlaczego jeżdżąc z maluchem warto postawić na „elektryka cargo”.

Rower cargo nie tylko dla miejskich kurierów

Wśród dostępnych na rynku modeli rowerów cargo dominują dwa rozwiązania:

  • rowery wyposażone w ogromne tylne bagażniki o ładowności sięgającej kilkudziesięciu kilogramów.
  • rowery z dodatkową przestrzenią bagażową pomiędzy przednim kołem a kierownicą.

Wybór jednego z tych wariantów zależy od komfortu prowadzenia jednośladu i możliwości obserwowania ładunku – to kwestie indywidualne. Chociaż rowery cargo utożsamia się głównie z miejskimi kurierami i dostawcami, w rzeczywistości coraz częściej są nabywane przez rodziców, którzy w ten sposób zabierają swoje pociechy na wycieczki albo odwożą do przedszkola lub szkoły.

Nieodczuwalne obciążenie

Rower elektryczny cargo stanowi w tym kontekście wspaniały pomysł, ponieważ dzięki napędowi dodatkowe obciążenie wynikające z przewożenia dziecka nie jest odczuwalne. Poza tym rowerzysta ani pasażer nie odczuwają w dużym stopniu niedogodności związanych z pokonywaniem ewentualnych stromych podjazdów.

Napęd elektryczny pozwala ponadto dynamicznie ruszyć z postoju na skrzyżowaniu. W miejskiej przestrzeni oczekiwania na zmianę sygnalizacji świetlnej są nieuniknione, ale dla właścicieli „elektryków” nie stanowią dużego problemu. W godzinach szczytu rowery elektryczne nie stoją w korkach. 

Bezpieczniejszy niż przyczepka

W porównaniu do roweru cargo jego tradycyjny odpowiednik nie jest dobrze przystosowany do przewożenia dzieci, nawet na foteliku. Krótka rama kołysze się na zakrętach i nierównościach, a mały pasażer odczuwa dyskomfort. Rower elektryczny cargo ma również wyraźną przewagę nad przyczepkami rowerowymi. Te ostatnie nie są najbezpieczniejsze, bo nawet zachowując szczególną ostrożność, trudno odpowiadać za innych uczestników ruchu, a gdy liczą się ułamki sekund manewrowanie z przyczepką nie idzie sprawnie.

Jeśli zależy ci na komfortowym, bezpiecznym przewożeniu dziecka jednośladem będącym zdrowym i ekologicznym środkiem transportu, zdecydowanie postaw na rower elektryczny cargo!

Materiał partnera

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Damski komplet z marynarką i spodniami ma liczne zalet. Jest…