Rozkoszuj się wiosną… na werandzie!

Kiedy planujemy posiadanie własnego domu chcemy, by był on przede wszystkim komfortowy, a przebywanie w nim sprawiało jak największą przyjemność. Szukamy rozwiązań, które sprawią, że o każdej porze roku będzie w stanie odkryć przed nami nowe korzyści.

Potencjał werandy

Wiele osób decyduje się na werandę, która jest niezwykle przydatna zwłaszcza wiosną i latem. Warto dostrzec drzemiący w niej potencjał. W wielu domach pełni rolę głównego miejsca wypoczynkowego. Spędza się w nim czas podczas cieplejszych miesięcy roku, gdy przyroda zachwyca swoim pięknem. Najczęściej weranda bywa oszklona, ponieważ takie rozwiązanie pozwala zachować poczucie dużej przestrzeni oraz gwarantuje dotarcie do wnętrza sporej ilości naturalnego światła. Niektórzy właściciele domów decydują się również na werandę otwartą, choć wersja zamknięta daje więcej możliwości.

Przydomowa weranda to doskonała przestrzeń do uprawy doniczkowych kwiatów, czytania książek, relaksowania się na kanapie, picia ulubionej kawy czy nawet przyjmowania gości. Może również być wiosennym i letnim salonem, do którego wnosimy meble, gdy tylko dzień staje się zdecydowanie dłuższy. Weranda jest także doskonałym miejscem do ustawienia w nim nietuzinkowych, jakże wyjątkowych rozwiązań, takich jak przykładowo hamak, wiszące fotele czy klimatyczna biblioteczka z fotelem bujanym.

projekt-domu-takt-5-bsa2095

Projekt domu Takt 5 BSA2095

Idealne przedłużenie domu

Bardzo modnym pomysłem na aranżację werandy w ostatnich latach jest stworzenie na niej dodatkowej jadalni, która przydaje się przede wszystkim na szczególne okazje, gdy chcemy zaprosić do domu jak największą ilość gości. Spędzanie czasu przy suto zastawionym stole na pięknie udekorowanej werandzie to prawdziwa przyjemność. Szczególnie, jeśli pojawiają się na nim najlepsze przysmaki z grilla.

Projekty domów z werandą są idealnym wyborem, jeśli doceniamy bliski kontakt z naturą i relaks w gronie bliskich. Dodają działce wyjątkowego klimatu, który warto sobie zapewnić, jeśli tylko posiadamy odpowiednią przestrzeń. Choć weranda pełni rolę dodatku, to jak widać, może stać się również jedną z najczęściej wykorzystywanych powierzchni domu; chociażby podczas popołudniowego lub weekendowego odpoczynku.

Materiał prasowy

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Kolagen Norweski otrzymał nagrodę Imperium Urody w kategorii Innowacja dla…