Rusza konkurs KSIĄŻKA ROKU 2016

Pasjonujące, inspirujące, obszerne i lekkie. Są lekarstwem na smutki, pobudzają wyobraźnię i nie pozwalają się nudzić. Wprowadzają w świat emocji łatwych i trudnych. Zachęcają do zmiany, prowokują.  Są z nami w długie zimowe wieczory, na wakacjach i w chwilach, kiedy ich potrzebujemy.

Obcujemy z nimi w samotności i w grupie, po cichu i na głos. Nie pozwalają o sobie zapomnieć. Książki. Jak mawiał Umberto Eco: „Kto czyta książki, żyje podwójnie”. Właśnie dlatego redakcja znanego i cenionego portalu www.planetakobiet.com.pl organizuje wyjątkowy konkurs pod hasłem KSIĄŻKA ROKU 2016 r., który rozpocznie się 24.12.2016 r.

Redakcja zachęca do zgłaszania książek, które zdaniem czytelników zasługują na statuetkę w wybranych kategoriach: Powieść, Kryminał, Bajka dla dzieci, Biografia, Romans, Pamiętnik, Opowiadanie, Rozwój Osobisty, Książka biznesowa oraz Poradnik. Zgłoszenie powinno zawierać okładkę książki, opis, kategorię zgłoszenia oraz uzasadnienie i datę ukazania się książki. Kto może zgłosić książkę do konkursu KSIĄŻKA ROKU 2016? Sam autor lub czytelnik. Finał akcji odbędzie się podczas wyjątkowego spotkania w warszawskiej restauracji SPIŻARNIA SMAKÓW.

ksiazka-roku-1

Będzie to inspirujące spotkanie z udziałem pisarzy, czytelników i blogerów książkowych, podczas którego odbędzie się zbiórka książek dla jednej z placówek wychowawczych. Już 27.12.2016 r. ruszy głosowanie SMS-owe na listę zgłoszonych książek Zwycięzców redakcja Planety Kobiet ogłosi 05.01.2017 r. przyznając także 3 niezależne statuetki- Nagrody specjalne.

W jury zasiadają: Ilona Adamska- wydawca portalu PlanetaKobiet.com.pl, red. naczelna Imperium Kobiet, Paulina Holtz- aktorka, autorka książek, miłośniczka jogi, oraz instruktorka fitness. Kobieta, która z wielką pasją łączy to, co kocha najbardziej: aktorstwo, ruch, sport i zdrowie. Honorata Dyjasek- wydawca serwisu vitwoman.pl oraz pomysłodawczyni i organizatorka Radomskiego Plebiscytu Blogowego- pierwszego w Polsce plebiscytu regionalnego organizowanego dla blogerów, a także Ewa Hartman- coach, trener, doradca z zakresu budowania marki osobistej, wystąpień publicznych i inteligencji międzykulturowej. Kierownik studiów podyplomowych „Neuro-Przywództwo” na Uczelni Łazarskiego w Warszawie.

Wydarzenia wyróżniające najciekawsze książki, każdego roku cieszą się popularnością i zainteresowaniem nie tylko samych czytelników, którzy chętnie angażują się w tego typu akcje, ale także wydawców, dziennikarzy i artystów szukających inspiracji. To wszystko sprawia, że konkurs KSIĄŻKA ROKU 2016 organizowany przez portal Planeta Kobiet to kolejny impuls do czytania, bo jak mawiała Wisława Szymborska: „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”

Zgłoszenia należy przysyłać do 24.12.2016 na : redakcja@planetakobiet.com.pl

z dopiskiem KONKURS KSIĄŻKOWY.

Share