Salon w stylu industrialnym – poznaj najważniejsze zasady aranżacji

Salon w stylu industrialnym

Jasne przestronne wnętrze, surowy design i poprzemysłowe akcenty. Z tym kojarzy nam się styl loftowy, który od dłuższego czasu jest jednym z najpopularniejszych trendów aranżacyjnych. Na co zwrócić uwagę podczas urządzania pokoju dziennego w stylu industrialnym? Oto kilka naszych porad!

Salon to bez wątpienia „serce” każdego domu. Nic więc dziwnego, że zależy nam, by był nie tylko funkcjonalny, ale też stylowy. Projektując nasz pokój dzienny w stylu loftowym, możemy pozwolić sobie na dużą kreatywność, śmiało łącząc ze sobą ceglaste ściany, beton, elementy drewniane i meble z marmuru.

Salon w stylu industrialnym

Industrialny salon, czyli jaki?

Urządzając salon w stylu loftowym, należy pamiętać, że styl ten jest głęboko zakorzeniony w architekturze fabrycznych hal i przemysłowych budynków. Inspiracją dla prostych i minimalistycznych wnętrz są zatem duże, przestronne przestrzenie o surowym wykończeniu. Dlatego tak chętnie upodobali sobie ten styl właściciele mieszkań w kamienicach. Brak wysokiego sufitu oraz dużych okien nie jest jednak przeszkodą i przy odrobinie kreatywności i wykorzystaniu stonowanej kolorystyki, akcesoriów i mebli, loftowy klimat można stworzyć w każdym mieszkaniu.

Loftowy wystrój salonu – drewno i meble z marmuru

Salon urządzony w stylu industrialnym może stwarzać wrażenie pustego i niezagospodarowanego. Nic bardziej mylnego, bowiem efekt przestronności jest w nim w pełni przemyślany. Szczególną rolę odgrywają w nim proste i funkcjonalne meble, które w połączeniu z industrialnymi elementami takimi jak: szkło, drewno i metal dodadzą wnętrzu charakteru. W pokoju dziennym nie może zabraknąć minimalistycznej sofy lub narożnika, które będą obite skórą lub ciemnym materiałem. W pobliżu sofy warto umieścić stolik kawowy z marmurowym lub drewnianym blatem na metalowych nóżkach. Jeśli salon jest przestronny wspaniałym pomysłem jest wygodny fotel oraz stylowa konsola z elementami drewna lub marmuru, uniesiona na metalowych nóżkach.

Salon w stylu industrialnym

Salon w stylu przemysłowym – jakie dodatki i akcesoria wybrać?

We wnętrzu industrialnym dominuje biel, szarość i czerń, często przełamywane czerwoną ścianą wykonaną z prawdziwej cegły lub jej imitacji w postaci tapety. Innymi charakterystycznymi elementami są beton, miedź i drewno. Ważne, by salon nie został przytłoczony dodatkami. Jednak nie powinno w nim zabraknąć miękkiego dywanu, minimalistycznych czarno-białych plakatów oraz roślinności, która przełamie surową przestrzeń. Obowiązkowym dodatkiem będą też eleganckie i nietuzinkowe lampy w wersji wiszącej z czarnymi, metalowymi kloszami oraz stojącej na drewnianych nogach.

Anna Abramowska

Share