ScarInk mikropunktura – pozbądź się blizn, rozstępów i zmarszczek raz na zawsze!

Piękne i zdrowe ciało to marzenie każdej z nas. Jednak są takie wydarzenia w życiu, które pozostawiają na nim trwałe ślady. Blizny po cesarskim cięciu, blizny pooperacyjne, blizny trądzikowe, a także przebarwienia, rozstępy i zmarszczki mogą skutecznie obniżyć nasze poczucie wartości. Jest jednak na nie sposób – innowacyjny zabieg SkarInk, który skutecznie usuwa blizny i niedoskonałości skórne. Ta autorska metoda prazy z blizną i defektami skóry, poprzez swoje spektakularne efekty, szturmem zdobyła popularność na rynku branży beauty i fizjoterapii, jak również chirurgii. Autorki tej techniki Sylwia Dobrowolska oraz dr Sylwia Nawrot z Poznania postawiły na holistyczne podejście do tematu. Dowiedz się, czym ScarInk wyróżnia się pośród innych metod oraz jak rozpoznać salon, który pracuje właśnie w tej technice. Poznaj naturalny sposób na pozbycie się blizn i ciesz się atrakcyjnym ciałem!

Do wypowiedzi w, tym temacie, zaprosiliśmy ekspertki.

Jak powstają blizny na skórze?

W ciągu naszego życia narażone jesteśmy na powstanie różnego rodzaju blizn i niedoskonałości na twarzy i ciele. Jedne przywołują miłe wspomnienia, np. są związane z narodzinami dziecka, innych chciałybyśmy się pozbyć, bo są pozostałością po wypadkach lub przebytych chorobach. Blizny to zmiany skórne, które powstały w wyniku wygojenia się wcześniejszych urazów. Uszkodzenia skóry mogą być mechaniczne (spowodowane ranami ciętymi, kłutymi lub pooperacyjnymi), termiczne (powstałe w wyniku oparzenia), chemiczne (po zetknięciu skóry ze środkami żrącymi) lub pochorobowe (np. po trądziku pospolitym lub ospie wietrznej).

Sylwia Dobrowolska oraz dr Sylwia Nawrot z AmazInk Micropigmentation Art&Science w Poznaniu 
Autorki koncepcji ScarInk oraz AmazInk Areola
Sylwia Dobrowolska oraz dr Sylwia Nawrot z AmazInk Micropigmentation Art&Science w Poznaniu Autorki koncepcji ScarInk oraz AmazInk Areola

SkarInk jak powstała ta niezwykła koncepcja pracy z defektami skóry?

W kwietniu  2016 do Polski, na zaproszenie dr Sylwii Nawrot oraz Sylwii Dobrowolskiej,  przyleciała para z Brazylii. To była ich pierwsza wizyta w Europie, podczas której po raz pierwszy podzielili się w Poznaniu swoją techniką nakłuć blizn, zwaną „mikropuntura” oraz „dermopuntura”. Nazwa ta w późniejszym procesie tworzenia koncepcji ScarInk została spolszczona do „mikropunktura”. Metoda ScarInk została oparta o wiedzę i doświadczenie jakie obie Panie nabyły podczas tego spotkania. Uzupełniły tę metodykę pracy z blizną o inne elementy zwiększające skuteczność mikronakłuć. Przede wszystkim masaż, opracowany przez fizjoterapeutów i zaimplementowany do techniki. W swojej metodzie położyły nacisk na holistyczne podejście. W toku ewolucji dołączono również Camouflage Safe System – czyli system bezpiecznego kamuflażu blizny. Jak również zwróciły uwagę na odpowiednią pielęgnację pozabiegową. Stworzyły do tych celów swoją linię produktów do pracy z blizną i  pielęgnacji po. Na tym jednak nie skończyły. Opierając się na wieloletnim doświadczeniu pracy z blizną stworzyły pierwszą na rynku maszynę do pracy z blizną: Puro by AmazInk oraz dedykowane do niej unikatowe, objęte patentem igły o szlifie diamentowym. Sukces maszyny i niezaprzeczalnie innowacyjne podejście do mikronakłuć poprzez projekt igły zaowocowały pojawieniem się kolejnych, dedykowanych stricte do konkretnego rodzaju blizny. Te dwie wyjątkowe kobiety zrewolucjonizowały podejście do pracy z blizną tworząc nie tylko swoją efektywną koncepcję, ale również wyznaczając wysoki standard pracy i nacisk na dokładność oraz holistykę. Szkoląc specjalistów różnych branż zajmujących się pracą z defektami skóry pozwoliły tym samym na rozpowszechnienie się metody w Polsce oraz za granicą i lepszą dostępność pomocy dla osób, które jej potrzebują.

Z uwagi na ogromną liczbę osób, które chciały podjąć się terapii blizn tylko w Poznaniu w Centrum AmazInk, powstały salony Autoryzowane ScarInk.
To miejsca, które spełniają wszystkie najwyższe wymogi standardu pracy tą metodą. Każdy autoryzowany salon pracuje na maszynie Puro z wykorzystaniem unikatowych igieł oraz posiada odpowiednie produkty do pracy z blizną i pielęgnacji pozabiegowej. Osoby te przechodzą dodatkowe szkolenia dedykowane tylko salonom autoryzowanym.

Katarzyna Hauzner
Karolina Hauzner, Salon Autoryzowany ScarInk: Oaza Piękna, Piaseczno

Już od pierwszego spotkania z autorkami metody ScarInk na kongresie, wiedziałam, że chcę podjąć współpracę i wprowadzić metodę ScarInk do swojego gabinetu. Zaraziły mnie w sekundę swoją pasją i zaangażowaniem w niesieniu pomocy. Tym dla mnie są ich zabiegi. Pomagają poprawić komfort życia naszych klientów. Każda blizna to inna historia, często traumatyczna jednak radość jaką widzę po zabiegach daje mi ogromną satysfakcję. To kocham w swojej pracy. W naszych rękach jest bardzo wiele, wystarczy wiedzieć, jak i z czym i użyć.
Karolina Hauzner, Salon Autoryzowany ScarInk: Oaza Piękna, Piaseczno

SkarInk – na czym polega zabieg?

Ratunkiem dla osób borykających się z bliznami, przebarwieniami, rozstępami i zmarszczkami jest innowacyjny zabieg SkarInk, czyli autorska metoda mikronakłuwania (stymulowania) sterylną igłą zmienionych obszarów oraz pracy ze skórą. Odpowiednio dobrane do rodzaju blizn i defektów skórnych mikronakłucia, powodują w tkankach skórnych wibracje oraz stany zapalne. To z kolei uruchamia w skórze procesy naprawcze. Nowatorski zabieg SkarInk to połączenie mikropunktury z technikami manualnymi, takimi jak masaż kosmetyczny i fizjoterapeutyczny, mikropigmentacją kamuflującą i dopasowanymi indywidualnie zabiegami kosmetycznymi.

SkarInk – czym się wyróżnia?

Na tle innych metod, przede wszystkim właśnie holistycznym podejściem oraz potraktowaniem każdej blizny indywidualnie. Kąt nakłucia, sposób nakłucia, prędkość igły oraz obszar mają tutaj ogromne znaczenie. Oczywiście niezaprzeczalnie metodę tą wyróżnia wykorzystanie do pracy jedynej takiej na rynku maszyny stworzonej do pracy z bliznami. To właśnie skok jaki maszyna nadaje igle ma tutaj ogromne znaczenie. Innowacyjne igły sprawiają, że przebieg samego zabiegu jest zdecydowanie szybszy, mniej traumatyczny a proces gojenia się przyśpieszony, rezultaty zaś zdecydowanie lepsze niż przy standardowej igle. Jednym z dowodów tego był artykuł w LNE, w którym ukazano porównanie efektu pracy na rozstępach, gdzie na 1 modelce wykorzystano do pracy aparaturę Puro oraz igłę diamentową, a także standardową aparaturę i standardową igłę. Różnica w procesie gojenia się i efektywności jest zauważalna gołym okiem.

Izabela Uhl, Salon Autoryzowany ScarInk Professional Beauty, Hamburg
Izabela Uhl, Salon Autoryzowany ScarInk Professional Beauty, Hamburg

Bardzo cenię ScarInk za jego skuteczność i wszechstronność. Jako właścicielka salonu w Niemczech, ze względu na obowiązujące tutaj prawo, mam ograniczoną możliwość wykorzystywania do swojej pracy różnych aparatur. Maszyna Puro i dedykowane do niej igły, pozwalają mi na swobodną pracę. Efekty zabiegów spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.
Izabela Uhl, Salon Autoryzowany ScarInk Professional Beauty, Hamburg


Sylwie z Poznania w swojej koncepcji zbudowały również pomosty pomiędzy specjalistami z branży. Pokazały, że zamiast ze sobą konkurować trzeba współpracować. Takim przykładem może być połączenie metody ScarInk z koncepcją pracy z bliznami dr Wojciecha Karwowskiego, który jest twórcą marki Gen Factor  Bioinżynieria Tkankowa. Ta współpraca pokazała również jak skutecznie łączyć diagnostykę w postaci termografii oraz usg i wykorzystać do jeszcze bardziej efektywnej i świadomej pracy. Również łączenia w terapii na przemian zabiegów z laserem lub użyciem kwasów.

Elżbieta Lipska
Elżbieta Lipska, TLC-Clinic Klinika laseroterapii, Autoryzowany Gabinet SkarInk Ostrołęka i Olsztyn

ScarINK daje niesamowite możliwości łączenia metod. Moje długoletnie doświadczenie pracy z laserami pokazało mi, że nie zawsze laser będzie najlepszym lub jedynym rozwiązaniem. W poszukiwaniu czegoś, co uzupełni moją metodykę pracy trafiłam na ScarInk. Początkowo podchodziłam do niej bardzo ostrożnie, ale szybko przekonałam się o jej skuteczności, szczególnie w przypadku blizn po oparzeniach, ciętych czy potrądzikowych. Z czasem zaczęłam łączyć naprzemiennie mikropunkturę z laserem i uważam, że to daje większe możliwości pracy z blizną. ScarInk jest świetnym uzupełnianiem a czasem główną terapia przy relaksacji blizn.
Elżbieta Lipska, TLC-Clinic Klinika laseroterapii, Autoryzowany Gabinet SkarInk Ostrołęka i Olsztyn

Do niedawna blizna była traktowana w aspekcie tylko estetycznym. ScarInk zaczął skupiać się  wielu aspektach związanych z posiadaniem blizny: problemy z mobilnością, przerosty w środku tkanki, problemy emocjonalne związane z traumą jaka jest w bliźnie uwięziona. Dla operatorów ScarInk wiek blizny nie ma znaczenia.

Wiele możliwości

Katarzyna Worwa
Katarzyna Worwa, Salon Autoryzowany ScarInk Art Face Pracownia Urody, Tokarnia

Holistyka, to właśnie ta cecha ScarInk jest powodem efektywności techniki. Kładzie ona nacisk na to, aby na problem patrzeć wielowymiarowo. Pozwala to na kompletnie indywidualne podejście do każdego klienta, którzy przychodzi do mnie z blizną czy innym defektem swojej skóry. Bardzo lubię to, że w ScarInk promuje się współpracę z różnymi specjalistami i łączenie tej techniki z diagnostyką obrazową. W tej branży potrzeba takiego podejścia: współpracy, a nie konkurencji.Katarzyna Worwa, Salon Autoryzowany ScarInk Art Face Pracownia Urody, Tokarnia

SkarInk Face – usuwanie blizn i przebarwień z twarzy, szyi i dekoltu

Zabieg metodą SkarInk z powodzeniem stosowany jest do usuwania blizn z różnych części ciała, w tym z głowy. Procedury wykonywane w obrębie głowy to SkarInk Face, który obejmuje zabiegi w okolicy twarzy, szyi i dekoltu. Niweluje widoczność blizn pooperacyjnych, trądzikowych, przebarwień i odbarwień np. po makijażu permanentnym oraz blizn powstałych po usuwaniu laserowym lub chemicznym pigmentacji.

Katarzyna Szurpicka-Prałat
Katarzyna Szurpicka-Prałat, Salon Autoryzowany
ScarInk K Academy, Nowa Sól

Z radością patrzę, jak metoda ScarInk zmienia życie moich klientów. Koncepcja tej techniki pozwala lepiej i efektowniej pracować z defektami skóry. Posiadanie Autoryzacji dla mojego salonu jest dla mnie ogromnym wyróżnieniem. Cieszę się, że znalazłam się w tym profesjonalnym gronie.
Katarzyna Szurpicka-Prałat, Salon Autoryzowany ScarInk K Academy, Nowa Sól

SkarInk Face na zmarszczki

Nakłuwanie skóry twarzy, szyi i dekoltu skutecznie niweluje zmarszczki, w tym „kurze łapki”, „lwią zmarszczkę”, bruzdy nosowo-wargowe i bruzdy na czole. Zabieg micropunktury z powodzeniem może stanowić uzupełnienie innych kuracji np. niechirurgicznego liftingu twarzy (liftingu igłowego) – MicroLift oraz zabiegu oczyszczającego polegającego na usuwaniu martwych komórek z naskórka – MicroPeel.

SkarInk Body – eliminacja niedoskonałości ciała

Terapia skojarzona, która usuwa lub poprawia estetykę blizn po operacjach, plastyce brzucha czy cesarskim cięciu to SkarInk Body. Nowatorski zabieg, który łączy mikropunkturę i pracę ze zmienioną skórą daje wspaniałe efekty również na bliznach i niedoskonałościach powstałych po oparzeniach, ugryzieniach lub po usuwaniu tatuaży. SkarInk Body zwalcza lub zmniejsza widoczność rozstępów oraz poprawia zwiotczenie skóry.

SkarInk – efekty zabiegu

Praca ze zmienionymi obszarami skóry doprowadza do przebudowy włókien kolagenowych i regeneracji skóry. Blizny i niedoskonałości stają się mniej widoczne, a skóra staje się wygładzona. Skuteczność zabiegu SkarInk zależy jednak od liczby zabiegów oraz rodzaju opracowywanej zmiany. Poprawa estetyki blizn jest stała, ale ostateczny efekt zauważalny jest najczęściej po roku kuracji. Zmarszczki, zwiotczenie skóry, rozstępy i przebarwienia niwelowane są czasowo, co wynika z fizjologii oraz cech osobniczych, i wymagają zabiegów podtrzymujących.

Magdalena Charukiewicz
Magdalena Charukiewicz, Salon Autoryzowany Świętokrzyska Clinic Bel-etage, Warszawa

Każda blizna kryje za sobą jakąś historię, często dramatyczną. Dzięki skuteczności metody ScarInk wspomagamy nie tylko powrót do formy fizycznej, ale również psychicznej. Pozwalamy znów poczuć się pięknym. ScarInk przynosi świetne rezultaty bez względu na wiek i pochodzenie blizny.
Magdalena Charukiewicz, Salon Autoryzowany Świętokrzyska Clinic Bel-etage, Warszawa

Mikropunktura – nie dla każdego

Autorski zabieg SkarInk ma jednak swoje ograniczenia. Może być wykonywany u osób zdrowych. Przeciwwskazaniem są choroby nowotworowe, choroby autoimmunologiczne oraz infekcje wirusowe, grzybicze lub bakteryjne. Również kobiety w ciąży i karmiące piersią powinny odłożyć terapię na inny czas. 

Na rynku niestety dużo jest osób, które próbują podrobić tę technikę lub takich, które ogłaszają szkolenia ze ScarInk. W Polsce nikt nie ma uprawnień do szkolenia z tej techniki, wykonują te szkolenia  tylko autorki tej metody w Poznaniu w centrum AmazInk, za granicą jest 1 wyznaczona przez AmazInk placówka we Francji.

Zatem jak rozpoznać czy salon do które się udajecie na terapię blizn jest autentycznie przeszkolonym z tej techniki?

Osoba wykonująca takie zabiegi powinna posiadać certyfikat odbycia szkolenia z lvl 1 ScarInk Face, lvl 2 ScarInk Body i w przypadku kamuflażu lvl 3 Camouflage Safe System. Salony Autoryzowane posiadają dodatkowo Certyfikat potwierdzający autoryzację oraz są umieszczone na oficjalnej liście salonów autoryzowanych.

Autoryzowane salony: https://www.scarinkconcept.com/autoryzowanesalony

Ewelina Salwuk-Marko

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Przeprowadzka do nowego kraju może być dla nas Polaków zarówno…