Senior w roli modela

Senior w roli modela

Piękno nie ma bariery wieku. A im większa dojrzałość, tym większa jego świadomość. I warto to wykorzystać, aktywizując seniorów w dość nietypowy dla nich sposób, bo takim jest modeling.

Zajmuje się tym wrocławska Agencja Evergreen-models, która pojawiła się na polskim rynku w 2017 roku. To projekt komercyjny, ale dla jego twórców Joanny Głowackiej i Tomasza Augustyna nie stanowi jedynego, podstawowego źródła dochodu. Rok pracy pokazał, że można go odbierać nie tylko przez pryzmat działalności biznesowej.

Kreatywne wyzwanie

Przede wszystkim Agencja Evergreen-models pokazuje pewne bardzo istotne przemiany społeczne, a dokładnie demograficzne. Wyraźnie widać, że społeczeństwo się starzeje. Obecni 50, 60 i 70-latkowie to zupełnie inni ludzie niż osoby w ich wieku sprzed 30 czy 40 lat. To ludzie zadbani, aktywni, otwarci na świat,nowe doświadczenia i wyzwania. Nie usuwają się w cień, ale chcą jeszcze czerpać z życia pełnymi garściami. I nasz projekt im to ułatwia.

Dojrzałość w reklamie

Za zmianami demograficznymi idą kolejne. Starsze osoby to coraz większy procent całego społeczeństwa, więc rynek komercyjnych produktów i usług zwraca na nie coraz większą uwagę. Są bowiem idealną grupą docelową dla rozmaitych dóbr. Zarówno jako konsument, jak i model prezentujący dane produkty skierowane do osób w podobnym wieku. To wzmacnia siłę przekazu reklamy i uwiarygadnia ją. Dzięki Agencji Evergreen-models każdy może stanąć właśnie po tej stronie. Stać się częścią kampanii reklamowej.

Odskocznia od codzienności

Rok pracy, wiele napotkanych osób, odbytych rozmów i przeżytych chwil pokazało, że dla dojrzałych modeli Agencja Evergreen-models to nie tylko miejsce zarobkowania. To głównie pole do ich aktywizacji. Tutaj mogą realizować swoje marzenia, sprawdzić się w nowej roli i sytuacji oraz przeżyć niesamowitą przygodę, po której zostaje namacalna pamiątka w postaci zdjęć. Dla osób na emeryturze agencja stanowi miejsce, które gwarantuje im aktywność i zaangażowanie. Z kolei osoby w wieku 30-55 lat poszukują w agencji odskoczni. Często od szybkiego tempa życia, poświęcania się tylko pracy i rodzinie. Evergreen-models traktują jako szansę i miejsce, gdzie mogą zrobić coś tylko dla siebie. Okazuje się również, że wiele osób traktuje modeling jako okazję do poznania nowych ludzi. A także pewne wypełnienie pustki w życiu – tu czują się po prostu potrzebni.

_____________REKLAMA __________ fotograf ślubny kraków

Komentarze

komentarze

PODZIEL SIĘ