Skąd się wzięła nazwa Mexx? Ciekawa historia marki

Marka Mexx zrodziła się z pocałunku. W jej kampaniach reklamowych motyw pocałunku jest niezwykle częsty – to wyróżnik marki. Skąd wzięła się nazwa MEXX i skąd się wziął pocałunek w jej identyfikacji wizualnej? Poznaj historię jednej z najbardziej rozpoznawalnych marek odzieżowych świata.

Początki Mexx

Historia marki sięga 1986 roku. Powstała w Amsterdamie – założył ją urodzony w Indiach biznesman Rattan Chadha. Kiedy zakładał firmę odzieżową, jego budżet wynosił jedynie 2 tys. dolarów. Na początku sprowadzał swoje ubrania z Indii i Dalekiego Wchodu. Na początku lat 80. Rattan miał dwie linie odzieży. Pierwsza była przeznaczona dla mężczyzn. Nazywała się Moustache, co oznacza wąsy. Druga o nazwie Emanuelle była zarezerwowana dla kobiet. Wyróżnikiem obu była elegancja – ubrania Mexx od początku charakteryzowały się wysoką jakością.

M(oustache) + E(manuelle) + XX (2 pocałunki) = Mexx czyli Skąd się wzięła nazwa Mexx? 

W 1986 roku Chadha postanowił połączyć obie marki. Wziął pierwsze litery z obu nazw i dodał do nich dwa iksy – xx to symbol pocałunku, który ma podkreślać fuzję linii Moustache i Emanuelle. Tak powstała nazwa Mexx. Dziś marka znana jest z ubrań dla kobiet, mężczyzn i akcesoriów. Jej logo odnajdziesz na ekskluzywnych perfumach i okularach. Mexx ma siedzibę w Amsterdamie oraz drugą – w Istambule. Sklepy sieci można spotkać na całym świecie – oprócz Europy, też w Ameryce i Azji. Marka ubiera kobiety i mężczyzn również w Polsce.
21-skad-sie-wziela-nazwa-mexx-2

Mexx – idealnie skrojone ubrania

Prawdziwy sukces Mexx zaczął osiągać na początku tego stulecia. Wcześniej marka miała spore kłopoty finansowe, ale odbiła się od dna dzięki Liz Claiborne, amerykanki, która stała się nową współwłaścicielką firmy. Dziś jest jedną z najlepiej sprzedających się brandów odzieżowych. Mexx tworzy ubrania inspirowane miastem. Są dopasowane do energii wielkich ośrodków – mają być wygodne, a przy tym eleganckie i uszyte z doskonałej jakości materiałów. Można je określić jako „lifestylowe”. Wśród nich znajdziemy ubrania na co dzień i na okazje biznesowe. Ubrania cieszą się dobrymi opiniami, bo choć nie są tanie, można je nosić przez kilka sezonów – ich jakość jest bardzo dobra.

21-skad-sie-wziela-nazwa-mexx-3

Zapach Mexx Pure Life

Mexx słynie też ze swoich zapachów. Perfumy są świeże, energetyczne i tak jak ubrania dopasowane do tempa wielkiego miasta. W ofercie marka ma zapachy dla kobiet i dla mężczyzn – perfumy zamknięte są w minimalistycznych flakonach, najczęściej z wytłoczoną nazwą. Co ciekawe, najbardziej polarne perfumy Mexx, czyli Pure Life przez pewien czas nie były dostępne w Polsce. Na Facebooku powstała nawet grupa o nazwie perfum, w której fani apelowali o przywrócenie wody toaletowej do sprzedaży. Można ją obecnie dostać w perfumeriach internetowych. Z serii Pure znajdziesz kilka wariantów. Co wyróżnia te wody? Świeży, subtelny zapach, który w równym stopniu podoba się kobietom i mężczyznom. W nucie serca perfum Pure dla mężczyzn skrywa się zapach pomidorów! Kompozycja jest wyjątkowa, pozytywna i orzeźwiająca – wręcz zachęcająca do pocałunku.

Artykuł zewnętrzny

Reklama
Pytanie, które zadajecie nam bardzo często – co na wypadanie włosów? Oprócz odpowiedniej pielęgnacji skóry głowy warto pamiętać o regularnym uzupełnianiu braków witamin. Jakich?

Komentarze

komentarze