Skórka pomarańczowa – jak się jej pozbyć?

Skórka pomarańczowa

Cellulit czyli skórka pomarańczowa, to dolegliwość, która dotyka kobiety w różnym wieku. Z tą przypadłością zaciekle walczą zarówno młode dziewczęta jak i kobiety po menopauzie. W grupie podwyższonego ryzyka są osoby starsze i otyłe, nie oznacza to jednak, że cellulit nie może zaatakować każdego.

Co na ten temat mówi medycyna?

Z medycznego punktu widzenia, skórka pomarańczowa powstaje w wyniku nierównomiernego rozłożenia się tkanki tłuszczowej pod skórą. Jak rozpoznać czy ma się cellulit? Jest to niezwykle proste, wystarczy przeprowadzić test, polegający na ściśnięciu fragmentu skóry dwoma palcami. Jeżeli po ściśnięciu skóra pozostaje gładka, to można odetchnąć z ulgą – organizm jest wolny od cellulitu. Jednak, gdy skóra pomiędzy palcami się marszczy i fałduje, to niestety ale występuje skórka pomarańczowa. Można wymienić kilka stadiów tej dolegliwości. Im cellulit jest bardziej zaawansowany, tym trudniej jest się go ostatecznie pozbyć.

Przyczyny powstawania cellulitu

Tak na prawdę, nie da się wymienić jednej przyczyny, która by generowała powstawanie skórki pomarańczowej. Można próbować winić za to jedynie zbyt dużą ilość tkanki tłuszczowej, jednak nie zawsze jest to dobry trop – można bowiem spotkać osoby z dużą nadwagą, które nie mają cellulitu. Trzeba więc zdać sobie sprawę z tego, że na cellulit pracuje się przez całe życie. Jego pojawienie się na brzuchu, udach czy też piersiach będzie wypadkową kilku czynników, wśród których wymienić można kilka najważniejszych.

Nogi bez cellulitu
Nogi bez cellulitu

Z pewnością, do pojawienia się skórki pomarańczowej przyczynia się niewłaściwa dieta, czyli taka, w której dominują potrawy tłuste oraz jest duża zawartość cukru i soli. Inną przyczyną może być zbyt mała dawka ruchu – w grupie podwyższonego ryzyka znajdują się między innymi osoby prowadzące siedzący tryb życia. Przyczyn można dopatrywać się również w dolegliwościach zdrowotnych – w tym przypadku największe znaczenie mają dolegliwości ze strony układu krwionośnego.

Czy cellulitu można skutecznie się pozbyć?

Odpowiedź niestety nie może być jednoznaczna. Nie we wszystkich przypadkach da się całkowicie usunąć skórkę pomarańczową, jednak zawsze można znacznie ograniczyć jej widoczność, do tego stopnia, aby bez najmniejszego skrępowania można było wyjść latem na plażę w stroju kąpielowym. Jedną z najbardziej skutecznych metod na walkę z cellulitem są kosmetyki na cellulit połączone z masażami przy użyciu specjalnego przyrządu. Masażer na cellulit staje się coraz bardziej popularny. Na rynku dostępne są różne modele, między innymi masażer wykonany z drewna, masażer próżniowy czy też nowoczesny masażer elektryczny. Każdy z nich ma nieco inne zastosowanie. Różnią się także między sobą oczywiście ceną. najtańsze będą masażery drewniane przeznaczone do manualnego masażu.

Jak powinien wyglądać taki masaż?

Cały sekret tkwi w tym, aby masaż części ciała na których występuje cellulit wykonywać regularnie. Usuwanie cellulitu będzie możliwe jedynie wówczas, gdy wszystkie zabiegi będą wykonywane z określoną regularnością. Po kąpieli należy na ciało nałożyć odpowiednią ilość kremu przeznaczonego do walki z cellulitem, a następnie trzeba go okrężnymi ruchami wmasować w skórę. Przed wykonaniem zabiegu warto od czasu do czasu zastosować również peeling złuszczający naskórek. Regularne zabiegi przy wykorzystaniu masażera spowodują rozbicie tkanki tłuszczowej i poprawienie gospodarki limfatycznej w organizmie, czego efektem będą jędrne i zgrabne nogi – należy jednak pamiętać o tym, że na efekty zabiegów trzeba czasem troszkę poczekać.

Specjalnie dla Ciebie serwis zwalcz-cellulit.com przygotował krótki poradnik jak pozbyć się cellulitu. Zapraszamy.


Komentarze

komentarze