„Słowiański Jedwab – len w innej odsłonie – Trzy Kolory”

Tegoroczna odsłona projektu Estery i Andrzeja Grabarczyk „Słowiański Jedwab – len w innej odsłonie – Trzy Kolory” już za nami. W tym roku pokaz również odbył się w sali łańcuszkowej Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu. Kolekcja została zaprezentowana w trzech odsłonach koloru i temperamentu, jak zwykle przy udziale energetycznej muzyki i ciekawej choreografii, a pokaz główny wzbogacony o prezentację ożywionej odzieży recyklingowej z jeansu zaprojektowanej przez Esterę Grabarczyk. Dodatkową atrakcją był pokaz prac projektantki odbiegający od lnu, a mianowicie obrazów i biżuterii, nawiązujących tematycznie do głównego nurtu.

Przewodnią myślą tegorocznej edycji był len i koronka.

Motywem inspiracji w kolekcji białej była ulica ,w kolekcji czarnej wizyta a w kolekcji czerwonej wieczór..Jesteśmy oboje zadowoleni bo kobiety prezentujące nasze prace zrobiły to w rewelacyjny sposób,oddały to co chcieliśmy aby zostało przekazane .Radość  z życia .

Tegoroczny pokaz uświetniony był energetycznym tańcem wspaniałej Krystyny Mazurówny, oraz niespodzianką w postaci wydanej książki „Ja i Słowiański Jedwab” jaką przygotowała projektantka wraz z zespołem redakcyjnym i modelkami.

Własna książka

W tym roku organizatorzy odstąpili od wydania katalogu i wypuścili na rynek właśnie  książkę opisującą historię projektu oraz modelek i współpracujących instytucji. Książka jest do nabycia drogą internetową za pośrednictwem projektantki. Książce został nadany numer ISBN. Dzięki ISBN książka trafiła do wszystkich bibliotek uniwersyteckich. Jest się zatem czym pochwalić oraz mieć powód do dumy .

Tworząc daną kolekcje zawsze zanim się skończy przygotowanie do obecnej wiemy co chcielibyśmy pokazać w roku następnym. Jednak z uwagi na to że oboje z Andrzejem mamy mnóstwo pomysłów to kolekcja i tak zmienia się podczas tworzenia. Nie zmienia się tylko sam zamysł i myśl przewodnia .Już teraz rozpoczynają się przygotowania do następnej edycji. Szukamy muzyki,inspiracji na choreografie oraz scenografie. Przede wszystkim szukamy pań które chciałby z nami przeżyć  z nami tą niesamowita przygodę. Zapraszamy zatem na  casting 22 października od godz 18  do Karczmy Góralskiej w Dziećmorowicach. Słowiański jedwab trzy kolory jest za nami i przeszedł do historii.

Zakasany rękawy i szykujemy się do kolejnej edycji.

Całe wydarzenie nie mogłoby się odbyć bez pomocy i współpracy instytucji kulturalnych, firm oraz osób prywatnych i mediów. To właśnie  dzięki ich zaangażowaniu projekt  z roku na rok zdobywa coraz większą popularność. Po prostu dziękujemy.

Notatka prasowa Aga Mazur

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Każdy jesienny spacer wymaga odpowiedniego ubrania, a zwłaszcza dobrze dobranego…