„Słowiański Jedwab” w wnętrzach zamku Książ

17-04-2015 w przepięknych wnętrzach zamku Książ w Wałbrzychu odbył się projekt słowiański ,,jedwab”len w odsłonie czterech pór roku. Organizatorki Estera Grabarczyk oraz Katarzyna Kolczyńska -Niemierowska do udziału w pokazie nie zaprosiły profesjonalnych modelek. Ideą przedsięwzięcia było zaangażowanie kobiet, które na co dzień mają rozmaite zajęcia i kariery zawodowe. Z myślą o nich zorganizowano casting, następnie spotkania warsztatowe a wszystko po to, by uwierzyły we własne piękno i oryginalność.

– To nie są modelki, to są kobiety, matki i żony. Kobiety w różnym wieku, na różnym etapie swojego życia, ale potrzebującego takiego artystycznego wsparcia -mówi współorganizatorka pokazu, Katarzyna Kolczyńska-Niemierowska.
Gościem specjalnym pokazu była Krystyna Mazurówna – tancerka i choreografka, która odpowiedziała na zaproszenie organizatorek i wystąpiła w roli modelki.

słowianski jedwab (27)

– Zaczęło się przypadkiem, jak wszystkie ważne zdarzenia w życiu. Pani Estera zwróciła się do mnie czy chciałabym uczestniczyć w jej pokazie mody, kreacji oryginalnych podkreśliła, lnianych, co już było pierwszym atutem w pięknej scenerii Zamku Książ. Zgodziłam się z radością -mówi Krystyna Mazurówna– Później zadałam pytanie czy mam być w jury czy mam być przewodniczącą jury, na co ona mi oznajmiła, że mam być modelką, więc spytałam czy ona mnie zna, czy mnie widziała, bo ja się boję, że pozostałe modelki mogą mieć do jakieś 50, do 60 lat mniej, do tego 20 kilogramów mniej i 20 centymetrów więcej. Mam nadzieję, że to nie ostatni pokaz, bo mamy już szereg pomysłów na różne następne.

Mazurówna po raz pierwszy gościła w Wałbrzychu, była oczarowana kolekcją.

– W Wałbrzychu jestem pierwszy raz i na razie jestem otoczona taką grupą przyjaciół, że – jestem zachwycona, ale zobaczymy, co będzie dalej -mówi Krystyna Mazurówna– Kolekcja jest zdumiewająca, jest w prawdzie bardzo różnorodna, ale tym lepiej, bo jest w zasadzie na każdy gust i na skromną panienkę, która biegnie do biura i na damę, która idzie na bal. Jest cały wachlarz produkcji, wszystkie wykonane z lnu, naszego polskiego, więc ma ona szereg atutów.

słowianski jedwab (23)
Dodatkowym smaczkiem tego wieczoru była muzyka grana na żywo

Cztery pory roku Vivaldiego w aranżacji Katarzyny Kolczyńskiej -Niemierowskiej wykonał zespołu Etna .Delikatne dźwięki skrzypiec,gitary i pianina podkreślały walory pokazu .
Kolekcja wykonana z lnu z zakładów Świat Lnu z Kamiennej Góry .Był to główny sponsor pokazu .Kolekcja podzielona na cztery pory roku zaczynając od jesieni a kończąc na lecie . 13 projekt wykonany z resztek lnu oraz naturalnych gałęzi ,w takiej samej stylizacji wystąpiła Krystyna Mazurówna .Projektantka dodatkowo do każdej kreacji wykonała, własnoręcznie akcesoria oraz biżuterię.
Organizatorki zamierzają kontynuować ideę angażowania do swoich projektów panie w różnym wieku aby pokazać że taka inicjatywa ma sens. Projekt poprzez środki artystyczne ,proces twórczy i powstające w wyniku tego dzieło doprowadzić ma do wyższej samooceny ,wzmocnienia własnej wartości i wiary w swoje możliwości

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Redakcja magazynu Law Business Quality zaprasza na IV edycję wyjątkowych…