SŁOWIAŃSKI ,,JEDWAB ”

„Bal Manekinów” to kolejna odsłona projektu Estery i Andrzeja Grabarczyk  o jakże wymownej nazwie „Słowiański Jedwab”. Idea tego artystycznego melanżu mody, muzyki i teatru zrodziła się kilka lat temu podczas poszukiwania przez Esterę formy wyrazu dla pomysłów, które rodziły się w jej kolorowej głowie. Estera – fascynująca się recyklingiem i ożywianiem materii w nowej odsłonie, postanowiła pokazać światu swoją pasję poprzez len – materiał będący jednym z zapomnianych skarbów Dolnego Śląska.

Tak od roku 2014 rok po roku powstawały projekty o znaczących tytułach „Maki”, „Cztery Pory Roku”, „Żywioły Ziemi”, „Gothic i Rock”  i obecnie prezentowany „Bal Manekinów”. Każda z tych odsłon ma wspólny mianownik – życie człowieka oraz len czyli Słowiański Jedwab.

W kolejnych latach do projektu dołączali i zapraszani byli ludzie kochający sztukę w każdej jej odsłonie: mody, muzyki, tańca czy teatru.W latach 2014-2017 współorganizatorka i skrzypaczka Katarzyna Kolczyńska-Niemierowska, nadawała muzyczny ton temu wydarzeniu artystycznemu, a wspaniała tancerka Krystyna Mazurówna energetyzowała widzów swoim tańcem, prezentując jednocześnie fantastyczne kreacje projektantki Estery Grabarczyk.

Po ostatnich sukcesach kolekcji  z ubiegłego roku „Słowiański jedwab, len w odsłonie Gothic i Rock” zaprezentowanym na Fashion Day  we Wrocławiu i Krakowie, tegoroczny pokaz wzbogacony zostanie o prezentację dodatkowych projektów, a mianowicie nową odsłonę recyklingu, którego autorką również jest Estera Grabarczyk, a nawiązującą do pokazu głównego „Balu Manekinów”, pokazem premierowym Andrzeja Grabarczyka – męska odzież lniana, oraz występem cudownej kobiety i tancerki Krystyny Mazurówny.

Jak każdy sukces ten również jest efektem ciężkiej pracy wielu ludzi, ale przede wszystkim Estery i jej męża Andrzeja, który swoją miłość do żony przelewa w układy choreograficzne opracowywane dla modelek prezentujących poszczególne kolekcje. Modelki zaś, to również skarby Dolnego Śląska i to (nie)zapomniane, ponieważ są to kobiety, które żyją wśród nas i na codzień  pracują, studiują, wychowują dzieci. Prowadzą zwykłe życie, czerpiąc jednak niezwykłą radość z poszukiwania swojej drogi,otwierania się na świat i budowania swojego świadomego miejsca w życiu.

„Bal Manekinów” to historia ludzi bez względu na płeć, wiek, rasę czy miejsce zamieszkania. To historia uwiązania, zniewolenia, zamknięcia w schematach które narzuca nam życie, to próba walki i wyzwolenia się z tych schematów, by sięgać po swoje marzenia. To odwieczna walka ze światem, który chce nas zamknąć w wyznaczonych ramach i naszym ludzkim pragnieniem wyrażania siebie. Zwycięstwo czy porażka to wynik siły naszych marzeń, które są życiową energią każdego człowieka.

Organizatorami tegorocznej edycji są Estera i Andrzej Grabarczyk,Wałbrzyski Ośrodek Kultury ,Stara Kopalnia-Centrum Nauki I Sztuki

Wstęp -zaproszenia 28-09-2018 godz. 19 . Pokaz porzednia wystawa autorstwa Estery Grabarczyk o jakże wymownym tytule ,,Maski ”

Wydarzenie które będziecie Państwo mieli okazje oglądać było możliwe do zrealizowania dzięki wspaniałym osobom pomysł i organizacja  Estera i Andrzej Grabarczyk

współorganizator  Wałbrzyski Ośrodek Kultury

http://www.wok.walbrzych.pl/web/ oraz

https://starakopalnia.pl

sponsorzy   ,

https://swiatlnu.pl/pl/

,http://paktbhp.pl

patron honorowy Agnieszka Kołacz-Leszczyńska

 partner strategiczny

http://jacqueline.com.pl,

https://www.karczma-goralska.eu/pl/menu, https://www.um.walbrzych.pl,http://www.fotogudi.pl

http://mazowiecka3.depilconcept.pl,

http://mjkomputer.com.pl

Piekarnia Maria Dziećmorowice

http://www.fotogudi.pl

 

pertner

http://www.ubezpieczeniawałbrzych.pl

,https://www.facebook.com/PsiiFryz/

http://logo.walbrzych.pl,

http://jk-perfekcja.pl ,

https://poddwiemalipami.eatbu.com/?lang=pl

https://www.facebook.com/grupaogniaimpuls/

https://www.facebook.com/UL-KA-271327093277168/

https://www.facebook.com/Weronika-Czuba-Styl-fryzjer-1033367336834535

http://www.petraconsulting.pl

sekrety urody -Judyta Żółnieruk -Golonka

faurecia wałbrzych-Jachimowicza 5

https://www.facebook.com/Mademoiselle-Studio-Urod1841933882553580/

https://www.facebook.com/Katarzyna-Borgosz-warsztaty-kosmetyczne-MK-2011918052395800/

 

https://www.facebook.com/Ambrozja-2184041604955721/

 

media

http://fashion-and-style.pl

https://feszyn.com

http://planetainspiracji.pl

http://naszbiznes24.pl

http://modaija.pl

http://www.ikmag.pl

http://www.swiatelit.com.pl

http://woman-news.pl

http://vitwoman.pl

http://kobietoteka.pl

http://emagma.pl

www.estera-moda.pl

kontakt 667332141

e-amail esterka585@wp.pl

 

 

Share