Ślubne pamiątki – te 5 rzeczy warto zachować

Ślubne pamiątki – te 5 rzeczy warto zachować

Ślub to najważniejszy dzień w życiu, dlatego warto zachować pamiątki, które do końca życia będą przypominać te wszystkie cudowne wspomnienia i wrażenia z ceremonii i weselnej zabawy. Podpowiadamy, jakie 5 rzeczy może stanowić naprawdę wspaniałe ślubne pamiątki – nie pomijaj żadnej z nich.

Thank you for reading this post, don't forget to subscribe!

Zdjęcia – zadbaj o magiczny album

Fotografie to oczywiście najpopularniejsza forma pamiątek ślubnych. Warto jednak zadbać o to, żeby nie zostały zapomniane gdzieś w pamięci twardego dysku komputera. Po otrzymaniu zapakowanych do WinRara zdjęć od fotografa, spędźcie miły wieczór przy butelce wina na wybranie kilkudziesięciu wyjątkowych zdjęć, które wywołacie i wkleicie do albumu. Najbardziej magicznym rozwiązaniem będzie album na zdjęcia wklejane, który zagwarantuje niezwykły klimat starych pamiątek, jakie za dziecka oglądaliście u swoich babć i dziadków.

Ślubny klip

Kamerzyści to dzisiaj zdecydowanie rzadszy widok na weselach niż kiedyś. Przydługi i nudny film, na którym widać gości jedzących rosół, stracił już nieco na atrakcyjności, jednak postęp i dostępność technologii pozwalają na zdecydowanie ciekawszą pamiątkę – klip wideo zmontowany z najciekawszych ujęć, z ulubioną muzyką oraz efektami dźwiękowymi i wizualnymi. Nie musicie poświęcać kilku godzin na oglądaniu nudnych ujęć, kilkuminutowy klip będzie zawierał najważniejsze i najciekawsze chwile z Waszego najważniejszego dnia. Możecie też wrzucić go w swoje social media, by podzielić się wspomnieniami ze wszystkimi znajomymi.

Weselna księga gości

W czasie wesele ustawcie ją w widocznym miejscu i poproście gości o to, żeby wpisywali w niej swoje życzenia lub złote myśli. Taka księga w formie albumu w grubej oprawie będzie się znakomicie prezentować obok albumu ze zdjęciami na półce z pamiątkami ze ślubu.

Planer ślubny – bo zanim ten dzień nastanie…

… będziecie musieli przez wiele miesięcy skrzętnie go przygotowywać. Planer ślubny przypomni Wam całą długą drogę, jaką przeszliście, żeby zorganizować swój ślubny dzień dokładnie w taki sposób, jaki sobie tego wymarzyliście. Będzie też świetnie prezentował się na półce obok albumu ze zdjęciami i księgi gości.

Kilka ślubnych drobiazgów

W czasie przygotowań do ślubu i wesela musicie zadbać o wiele pozornie małych drobiazgów, które jednak będą składały się na niezapomnianą całość. Większość z nich przyda się tylko w dniu ślubu, jednak warto je zachować, aby mogły przypominać Wam te wszystkie cudowne chwile. Zebrane na specjalnie przeznaczonej do tego półce lub magicznej skrzyneczce, po latach wywołają u Was sentyment i rozgrzeją serca. Po ślubie warto zachować takie drobiazg, jak:

  • zasuszony bukiet i kwiaty z butonierki;
  • figurki z tortu;
  • kartki z życzeniami;
  • dodatki do ślubnego stroju, np. torebka, spinki do mankietów, mucha pana młodego, woalka, welon, biżuteria itp.

Pamiętajcie o tym, że wspomnienia najsilniej przypomina zapach, dlatego dodatki do garderoby warto spryskać perfumami, które wybierzecie na ślub. Niech to będzie wyjątkowy zapach, którego użyjecie ten jeden raz w życiu.

Artykuł sponsorowany

Share