Soutacheria – polska marka sutasz. Kolczyki, naszyjniki i torebki!

Pamiętam, jak kilka lat temu, pierwszy raz zobaczyłam biżuterię sutasz, była ona dla mnie czymś nowoczesnym i innowacyjnym. Po dziś dzień zachwycam się nie tylko samą biżuterią, ale techniką jej wykonania. To zajęcie bardzo twórcze, ambitne i wymagające niezwykłej cierpliwości. Poznajcie kolejną polską, kobiecą markę – którą warto znać!

Poznajcie markę Soutacheria

Marka istnieje na rynku od 2016 roku. Jej autorką jest Maja Woźniak z wykształcenia farmaceutka. Tworzy ona oryginalną, nietypową i autorską biżuterię wykonaną techniką – sutasz. Jest to specjalnie zaprojektowany haft sutaszowy, który wykorzystuje się do tworzenia kolczyków, naszyjników lub innych ozdób.

Biżuteria boho
Fot. @fotowzruszenia.

Kilka lat temu zamieniłam biały, aptekarski fartuch na kolorowe sznurki. 
Zakochałam się w technice sutaszu. Godziny, dni, miesiące nauki szycia i prucia, w końcu przełożyły się na skok na głęboką wodę, czyli – założenie firmy
– mówi Maja Woźniak, właścicielka marki.

Marka, oprócz biżuterii, ozdabia także torebki.

Jak powstają projekty?

Pani Maja, bardzo skupia się na autorskich i indywidualnych projektach. Każdy wzór jest przemyślany i dopracowany, niekiedy jest to bardzo czasochłonne zajęcie.

Najpierw rysuję wzór, potem dobieram kolory i kamienie. Następnie wyliczam długość sznurków, przycinam, zabezpieczam końcówki przed strzępieniem w trakcie pracy – mówi właścicielka marki.

Współczesny styl boho

Marka ma swój własny, ciekawy styl. Większość produktów marki Soutacheria tworzonych jest w stylu boho. Na pierwszy rzut oka widać w nim romantyczny i kobiecy fason. Nie brakuje w nich różnych frędzli, chwostów czy innych dodatków.

kolczyki chwosty sutasz
Fot @tulipelburg

Biżuteria – sutasz

Pani Maja tworzy przede wszystkim kolczyki i naszyjniki. Jej projekty wyróżniają się ogromną dbałością o szczegóły. Detale odgrywają tu kluczową rolę. Świetnie dopasowuje różne kolory sznurków i łączy je w ciekawe sploty. Każdy projekt jest przemyślany i niebanalny. Wzbogacony o różne kamienie, koraliki czy chwosty. Warto podkreślić, że biżuteria świetnie sprawdzi się na różne okazje do letniej sukienki czy na romantyczną kolację.

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie [gm album=453]

Kolekcja Primavera Ariosa

To bardzo wyjątkowa i nietypowa kolekcja, która prezentuje całkowicie odrębny styl. Połączenie płatków kwiatów nadaje efekt lekkości i zmysłowości. Taka biżuteria świetnie sprawdzi się w letnich stylizacjach.

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie [gm album=452]

Fot. @Fotowzruszenia

Ozdobione torebki

Torebki ozdobione techniką sutaszu, są nie tylko przepiękne, ale także zwracają na siebie uwagę. Można powiedzieć, że mają w sobie niezwykłą ekspresję i magię przyciągania. Torebki czy kopertówki, posiadające detal w postaci elementu sutaszu – wyglądają obłędnie.

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie [gm album=451]

Polskie produkty, zero waste

Dla marki Soutacheria ważne jest budowanie lokalnego patriotyzmu ekonomicznego. Ponadto, zwraca uwagę na środowisko naturalne, robiąc przesyłki w imię zasad – zero waste.

Elementy do pracy kupuję w polskich sklepach, od polskich producentów. Torebki szyte są wedle mojego wzoru w polskiej szwalni. Paczki wysyłam bez zbędnych kokardek i ozdóbek, w myśl zasad – minimum waste. Staram się te zasady propagować wśród znanych mi rękodzielników – mówi pani Maja.

Facebook: https://www.facebook.com/SoutacheriaJewelry/
Instagram: https://www.instagram.com/soutacheriajewelry/

Ewelina Salwuk-Marko

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Zastanawiasz się jak zatrzymać czas, co zrobić aby cofnąć pierwsze…