Spirulina – zielona żywność, która rewolucjonizuje rynek suplementów diety

Ta niepozorna, spiralnie skręcona w swej budowie alga posiada niebywałe właściwości odżywcze. Z tego też względu wiele osób nazywa spirulinę mianem super foods, czyli super żywności. Przydomek ten wziął się z faktu, że spirulina potrafi w naprawdę skoncentrowanej dawce zmieścić niewyobrażalne wprost bogactwo protein, witamin i minerałów, będąc jednocześnie w pełni naturalnym i ekologicznym produktem.

Spirulina jak doskonałe źródło proteiny

Pierwszym i chyba najbardziej cenionym w spirulinie atutem jest jej budowa, która składa się w znakomitej większości z protein. Część z nich to aminokwasy egzogenne, czyli takie, których ludzki organizm nie wytwarza samodzielnie, lecz musi dostarczyć z zewnątrz. Spirulina jako skuteczne źródło protein jest alternatywą dla produktów sojowych w diecie wegetariańskiej i wegańskiej przez swą skuteczność – jest nawet dwukrotnie bardziej obfita w białko w tej samej dawce. Spirulinę cenią również sportowcy, którzy pracują nad budową masy mięśniowej, gdyż dzięki suplementacji mogą dostarczyć sporą dawkę protein, bez jednoczesnego pochłaniania tłuszczy i węglowodanów.

Będąc przy sportowcach i ludziach aktywnych życiowo warto zaznaczyć, że jest jednym z najlepszych źródeł żelaza, magnezu i potasu wśród zielonej żywności. Dzięki temu lepiej pracuje układ mięśni, układ krążenia oraz wykazujemy się lepszą wydolnością. Równowaga mineralna jest szalenie ważna w dobrym samopoczuciu i poprawnym funkcjonowania, szczególnie u młodych osób. Spirulina to naturalne źródło minerałów – potrafi z powodzeniem zastąpić cały legion syntetycznych kapsułek, które mamy w zwyczaju łykać.

Spirulina

Fot. 100% Spirulina Platensis 300 g – 1500 tabl –Spirulina pomocna w walce z nowotworem?

Pierwsze badania z Uniwersytetu w Oregonie wskazują na to, że wysoka zawartość chlorofilu oraz fikocyjaniny w spirulinie daje doskonałe efekty przeciwutleniające. W efekcie może być pomocną w walce z niektórymi rodzajami nowotworów, takich jak guzy wątroby czy nowotwory żołądka. Chlorofil ma bowiem zdolności do łączenia się z tymi mikroelementami, które w nagromadzeniu się mogą powodować powstawanie guzów. Spirulina nie może być traktowana jako lek czy nawet środek profilaktyczny, ale z całą pewnością niektóre z jej właściwości pozwalają obniżyć ryzyko raka – np. beta-karoten czy witamina E.

Spirulina naturalną multiwitaminą?

Na to pytanie bez mrugnięcia okiem można odpowiedzieć – tak! Spirulina to źródło witaminy C, A i K. Oprócz tego znajdziemy w niej także ryboflawinę, kwas foliowy, niacynę i tiaminę. To jeszcze nie koniec, gdyż w spirulinie znajduje się sporo witamin z grupy B, w tym witamina B6 i B12 – te same, które polepszają nasze samopoczucie i dodają energii każdego dnia.

Po pierwszych tygodniach stosowania odczujemy znaczny zastrzyk energii, będący wynikiem uzupełnienia niedoborów minerałów i witamin. Spirulina może pomóc także w odchudzaniu oraz przy zachowaniu równowagi biologicznej organizmu przy przejściu na dietę wegetariańską. Zielona żywność w tym wydaniu to obowiązkowy punkt w naszej codziennej diecie.

Artykuł sponsorowany

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Sprawdź, jak możesz się ubezpieczyć bez pracy oraz co obejmuje…