Sposoby na pozbycie się zmarszczek

Mamy na tyle dużo szczęścia, że dysponujemy ogromną ilością sposobów na usuwanie zmarszczek – kiedyś ludzie musieli po prostu pogodzić się z ich obecnością, a my mamy już wybór. Nie oznacza to oczywiście wcale, że każdy musi od razu biec do gabinetu medycyny estetycznej i błagać o pomoc w usunięciu tego przykrego problemu – dobrze jest jednak wiedzieć, że jest to dla nas dostępne. Kiedyś medycyna kręciła się tylko wokół leczenia poważnych chorób – a teraz możemy ją wykorzystywać również w bardziej błahych sprawach. 

Jest to na pewno pozytywna informacja, ale nie chcemy jednocześnie namawiać nikogo do wykonywania jakichkolwiek zabiegów – zmarszczki możemy także usuwać przy pomocy naturalnych metod i to również często przynosi pozytywne i niespodziewane rezultaty. Najlepiej zrobimy po prostu poznając nasze opcje i dopiero wtedy zastanawiając się nad tym, co może się u nas sprawdzić.

Sposoby na pozbycie się zmarszczek

Kremy, masaże, zdrowy tryb życia

Nikogo na pewno nie zdziwi to, że nasz wygląd często odzwierciedla nasz tryb życia – jeżeli się nie wysypiamy, jemy przetworzone jedzenie i w ogóle nie uprawiamy sportu to musimy niestety spodziewać się protestów ze strony naszego organizmu. Pojawienie się zmarszczek może być właśnie taką formą protestu – nasza skóra robi się słabsza, paznokcie się łamią i wypadają nam włosy. Jeżeli więc chcemy coś zmienić to możemy zacząć od tego – koniecznie rzućmy też palenie i ograniczmy alkohol.

Zmarszczki można zredukować poprzez stosowanie dobrych kremów, ale najlepiej sprawdza się to na samym początku – gdy dopiero co się one pojawiły. Później takie rozwiązanie może być zwyczajnie za słabe. Niektóre kobiety lubią również korzystać z masaży i w tym celu dobrze wybrać się do profesjonalnego gabinetu kosmetycznego, gdzie zajmą się nami osoby, które doskonale się na tym znają i wiedzą, czego nam potrzeba. 

Toksyna botulinowa

Bardzo skuteczną opcją na likwidację zmarszczek jest usuwanie ich przy pomocy botoksu, o jego właściwościach można przeczytać tutaj: https://projektskora.pl/tp-botoks/. Zwykle po wyczerpaniu wymienionych wcześniej rozwiązań – sięgamy właśnie po botoks. Nie ma zbyt wielu wad korzystania z tej metody – kobiety narzekają tutaj tylko na jej cenę oraz na to, że efekty nigdy nie są trwałe. Toksyna botulinowa zwyczajnie znika z naszego organizmu po jakimś czasie i musimy ponownie płacić za kolejną wizytę. 

A jakie są zalety? Impulsy nerwowe zostają zablokowane, więc zmarszczki zwyczajnie przestają być widoczne. Ból podczas zabiegu jest minimalny, a jeżeli skorzystamy z dobrego gabinetu to ostateczny efekt powinien być także bardzo naturalny. Zabieg warto wykonać u specjalistów. W Warszawie polecamy klinikę Projekt Skóra.

Materiał partnera

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Szukasz miejsca renomowanego, w którym na gości czeka cały wachlarz…