Sprytne rozwiązania z pleksi na wymiar

Szkło akrylowe (PMMA), czyli pleksi, to tworzywo sztuczne, które znalazło zastosowanie w wielu dziedzinach życia. Dzięki swoim właściwościom jest to materiał uniwersalny oraz praktyczny. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie pleksi jako urozmaicenia wystroju wnętrza.

Pleksi na wymiar do domu – odmień swoje wnętrza!

Oprócz walorów estetycznych, pleksiglas bardzo dobrze również chroni powierzchnie przed zabrudzeniami. Jest to świetna alternatywa dla szkła. Pleksi doskonale się sprawdza także w przestrzeniach biurowych. Główną zaletą szkła akrylowego jest jego niska cena w porównaniu do szkła hartowanego. Oprócz wyposażenia pomieszczeń, pleksi na wymiar idealnie sprawdza się, jako dodatki. Obrazy oraz drobne przedmioty użytkowe dodają charakteru i nowoczesnego wyglądu każdemu pomieszczeniu.

Pleksi na balkon

Balkon to bardzo często miejsce odpoczynku i relaksu. Idealnie nadaje się do czytania książki w akompaniamencie aromatycznej kawy. W ostatnich latach modny wystrój balkonu zmienił się diametralnie. Ludzie dostrzegają potencjał w walorach estetycznych tego miejsca. Dzięki płytom pleksi ciętym na wymiar można jeszcze bardziej uatrakcyjnić i zabezpieczyć balkon. Szkło akrylowe jest znakomitą alternatywą dla szklanych balustrad. Dzięki swojej transparentności, płyty plexi przepuszczają dużo świtała, dzięki czemu zapewniają optyczne zwiększenie przestrzeni. Dla ludzi ceniących prywatność lub preferujących ochronę przed promieniami słonecznymi, dobrym rozwiązaniem jest szkło akrylowe z dodatkami zmniejszającymi transparentność.

Pleksa do kuchni

Kuchnia jest miejscem bardzo podatnym na różnego rodzaju zabrudzenia. Codzienne czynności związane z gotowaniem i zmywaniem negatywnie wpływają na ściany i blaty. Docięte na wymiar, cienkie płyty pleksi stanowią znakomitą ochronę tych przestrzeni, jednocześnie zachowując estetykę. Dzięki transparentności, nie trzeba się martwić, że część ściany będzie innego koloru. Co więcej, powierzchnia płyty plexi  nie jest trudna w utrzymaniu i łatwo się czyści.

Pleksa na ścianę

Kolejnym pomysłem na płyty plexi jest zastosowanie ich jako ścianek działowych. Bardzo modne są przeszklenia stosowane w celu optycznego powiększenia pomieszczenia. Szkło jest jednak materiałem nietrwałym i niebezpiecznym, szczególnie w przypadku posiadania dzieci. Doskonałą alternatywą jest szkło akrylowe. Dzięki swojej sztywności stanowi solidną konstrukcję ścianki. Zapewnia transparentność zbliżoną do szkła tradycyjnego. Ustawiając płyty cięte na wymiar równolegle, można między nimi ustawić różnego rodzaju ozdoby, które uatrakcyjnią wystrój.

Pleksa w łazience

Bardzo popularnym rozwiązaniem jest zastosowanie pleksiglasu jako obudowy kabiny prysznicowej. Można bez problemu ją przyciemnić za pomocą folii lub dodatków chemicznych (w czasie produkcji) lub zastosować pleksę mleczną. Co więcej, dzięki dużej wytrzymałości może stanowić elementy przesuwne lub otwierane. Szkło akrylowe jest łatwe w utrzymaniu oraz przez długie lata nie wykazuje skutków eksploatacji.

Pleksa jako obraz

Pleksa nie służy już tylko jako zabezpieczenie tradycyjnych obrazów, ale jest także materiałem, na którym wykonuje się malowidła. Takie obrazy mają nie powtarzalny charakter i dodają stylu każdemu pomieszczeniu w domu. Przeźroczysta płyta pleksi cięta na wymiar stanowi doskonałą bazę pod sztukę.

Meble z pleksi

Pleksi to materiał, który doda wnętrzom nowoczesności. Idealnie sprawdza się jako tworzywo, z którego wykonywane są modernistyczne meble. W domach prywatnych często spotykane są stoliki, krzesła i regały ze szkła akrylowego. Pleksa jest również bardzo praktyczna w pomieszczeniach biurowych. Znalazła zastosowanie jako szuflady na dokumenty i organizery.

Płyty pleksi to materiał zyskujący coraz większą popularność. Ze względu na swoją cenę i właściwości fizyczne jest często używany jako alternatywa dla szkła. Cięcie plexi warto pozostawić profesjonalistom, którzy umożliwiają osiągniecie niemal każdego kształtu. Duża konkurencja w tej branży sprawia, że wykonawcy elementów z pleksi mają w ofercie mają wiele nietypowych produktów, które stanowią idealny dodatek do wystroju wnętrza. Każdy fan nowoczesnych wykończeń i wystroju znajdzie coś dla siebie.


Komentarze

komentarze