Srebrny łańcuszek – najbardziej popularne sploty

Srebrny łańcuszek

Srebro jest jednym z najbardziej popularnych metali szlachetnych. Z jednej strony charakteryzuje się pięknym wyglądem i gwarantuje trwałość, z drugiej również jest to materiał, który trzyma atrakcyjną dla wielu osób cenę. Dlatego nie powinno być zaskoczenia, że łańcuszek srebrny to bardzo popularny dodatek, który może być wykorzystywany w różnym charakterze. Warto mieć to na uwadze i zapoznać się z tym kiedy wykorzystanie srebrnego łańcuszka będzie dobrym rozwiązaniem. Jednocześnie trzeba być świadomym, że dostępne w sprzedaży są zróżnicowane, a to co je wyróżnia to wykorzystany w trakcie produkcji splot. Poniżej zaprezentujemy te najbardziej popularne, dzięki którym dowiecie się kiedy jaki łańcuszek sprawdzi się najlepiej.

Splot pancerka 

To najczęściej wybierana propozycja, jeśli chodzi o męskie łańcuszki. Jednocześnie jeśli chodzi o srebrne łańcuszki jest to taka propozycja, która jest bardzo charakterystyczna i większość osób wie jak taki splot wygląda. Jest on wykonany z pojedynczych ogniw, które są po bokach spłaszczone. W ten sposób tworzony łańcuszek jest wytrzymały i mocny. Klasyczny splot pancerka pojawia się w wielu wersjach, może mieć wzroki na bokach, może być szlifowany albo matowy. Grubsza pancerka noszona jest często samodzielnie, a jeśli chodzi o srebrne łańcuszki z zawieszką to stosowana jest raczej pancerka cieńsza, może być dobrą opcją pod krzyżyk. 

Splot pancerka
Splot pancerka

Splot Figaro

Kolejna popularna propozycja, jeśli chodzi o łańcuszek srebrny to splot figaro. Dość popularna i chętnie wybierana opcja także przez mężczyzn. Sprawdza się i jako samodzielny łańcuszek i jako propozycja pod krzyżyk czy medalik. Splot jest także wykonany ze spłaszczonych ogniw, ale jest taka charakterystyka, że nie ma jednolitych ogniw jak w pancerce, ale są 2-3 mniejsze i jedno większe. Nazwa splotu pochodzi od imienia Figaro, głównego bohatera opery Wesele Figara, gdzie właśnie bohater nosił ten splot. 

Splot Figaro

Splot Singapur 

To propozycja, która raczej atrakcyjna będzie dla kobiet. To splot przestrzenny, który ma taki charakter jakby ulegał skręceniu. W ten sposób tworzony jest łańcuszek, który wygląda jak przestrzenna struktura DNA. Ogniwa są tutaj podobne jak pancerki, ale skręcenie sprawia, że jest to delikatniejszy łańcuszek i będzie właśnie atrakcyjną propozycją dla wielu kobiet. Ogniwa są skręcone pod odpowiednim kątem, dlatego łańcuszek całościowo ulega skręceniu. 

Splot Singapur
Splot Singapur 

Splot Bismark 

Splot ten ma bardzo ciekawy, charakterystyczny wygląd, ponieważ występuje w wielu różnych wersjach. Stosowane są takie rozwiązania, które przygotowywane są różne kombinacje kolorystyczne. Rzędy złote i srebrne są na zmianę przeplatane. Splot sprawia wrażenie kilku rzędów łańcuszków ułożonych obok siebie. Mogą występować podwójne, potrójne lub poczwórne sploty. 

Splot Bismark
Splot Bismark

Splot Kłos

Wywodzi się jego nazwa właśnie od tego, że splot jest podobny od kłosa zboża. Zbudowany z ogniw w kształcie ósemki. Splot ma taki charakter, że sprawia wrażenie kwadratowego, solidnego. Przekrój tego splotu może być kwadratowy albo okrągły. Splot może być w różnej grubości, zarówno kobiety, jak i mężczyźni znajdą coś dla siebie.

Bogaty wybór łańcuszków dostępnych na rynku sprawia, że oczywiście trudno będzie tutaj wszystkie sploty przedstawić. Te opisane powyżej to kilka bardzo popularnych propozycji, sploty cieszące się sporą popularnością. Zaglądając do oferty sklepu Srebropol będzie można znaleźć właśnie te sploty w ofercie, a także wiele innych ciekawych propozycji. Wśród nich każdy znajdzie atrakcyjną dla siebie propozycję srebrnego łańcuszka.

Materiał partnera

Share