Patronat medialny Feszyn.com

Zapraszamy na wernisaż dzieł młodych artystów wrocławskich, które odbędzie się 25 maja o godzinie 16.00 w Instytucie Historii Sztuki Uniwersytetu Wrocławskiego.

Program imprezy będzie obejmował:

– malowanie muralu na patio Instytutu Historii Sztuki
– wystawę obrazów, grafik, plakatów, rysunków
– stoiska z handmade
– muzykę na żywo

Cel wydarzenia:

-promowanie studentów i absolwentów wrocławskich szkół artystycznych
-wspieranie ludzi z zajawką
-możliwość zaprezentowania się przed szerszą publicznością
-świetna zabawa

 

1549441_690028327720306_2613368378400101103_n

Mamy przyjemność przedstawić Wam artystów, których dzieła będziecie mieli okazję oglądać podczas wernisażu.

EWA ROMAN- urodzona 28.06.1990, zajmuje się malarstwem oraz rysunkiem. Obecnie jest studentką Edukacji Artystycznej we wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta oraz absolwentką Historii Sztuki na Uniwersytecie Wrocławskim. Brała udział m.in. w Cultural Exchanges Wrocław – Västmanland, międzynarodowych warsztatach w Tärna Folk school. Udział w wystawie zbiorowej studentów pracowni Druku Wklęsłego i Wypukłego prof. Anny Janusz-Strzyż w Obornikach Śląskich. Działa również jako organizatorka wielu artystycznych pokazów mody.

SZYMON PRZEPIÓRKA (Simon Przepiorka)- urodzony 22. 09.1994, interesuje się rysunkiem od dzieciństwa, od 2007 roku zajmuje się street artem- tworzy graffiti i murale. W kręgu jego zainteresowań jest przede wszystkim postać ludzka, jego styl charakteryzuje się minimalizmem kolorystycznym, najczęściej używa czerni i bieli z detalami nasyconego koloru.
Zapraszamy do odwiedzenia strony z portfolio artysty:
https://www.facebook.com/CYLCANT
https://www.behance.net/1994cant

KATARZYNA KSIĄŻEK- urodzona 15.07.1987, absolwentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej o specjalizacji Dziennikarstwo Sportowe na Uniwersytecie Wrocławskim. Z zamiłowania zajmuje się sztuką tworząc ręcznie malowane poduchy dekoracyjne. Prowadzi swoją działalność „Make My Wonderland”,o której mówi, że jest to: „miejsce, gdzie wszystko jest tworzone z pasją i miłością. Przedmioty rodzące się w moich dłoniach, jak i te, którym daję drugie życie, mają w sobie zaklęty magiczny pierwiastek… Z myślą o Was i specjalnie dla Was.”
Zapraszamy do zapoznania się ze stroną artystki :
www.makemywonderland.pl
https://www.facebook.com/makemywonderland

AGNIESZKA SKULICZ- urodzona 03.01.1990. Artystka darzy zainteresowaniem formę graficzną jaką jest komiks (zarówno styl naturalistyczny jak i deformujący postaci). Zamiłowanie do rysunku i malarstwa pielęgnuje od maleńkości, w jej twórczości najczęściej powielającym się motywem jest ciało człowieka (zwłaszcza studium kobiecej twarzy) i zwierzęta. Silną inspirację stanowią kultury krajów Dalekiego Wschodu. Ogromną pasją darzy poszukiwanie co raz to nowych płaszczyzn i technik ekspresji artystycznej. Street art uprawia od ok. 5 lat – murale i wlepki. Również zajmuje się hobbystycznie rękodziełem artystycznym, malowaniem na tkaninach, wytwarzaniem recyklingowych akcesoriów. Ukończyła Uniwersytet Wrocławski na kierunku Filologia Indyjska i Kultura Indii.
Zapraszamy do odwiedzenia strony artystki:
facebook.com/trajkot
https://skull-itch.deviantart.com/ https://rocksugar.carbonmade.com/

RADEK BĄCZKOWSKI- urodzony 18.07.1989. Graphic designer, ilustrator. Studiuje Komunikację Wizerunkową na Uniwersytecie Wrocławskim oraz ukończył Projektowanie Graficzne we wrocławskiej Szkole Reklamy. Z zamiłowania uprawia skateboarding, który występuje jako motyw przewodni w jego twórczości. Prace artysty charakteryzują się oszczędną, monochromatyczną kompozycją w odcieniach szarości, z dominującymi czarnymi sylwetkami postaci. Grafiki w wymowie zabawne, opatrzone są dodatkowo dowcipnym komentarzem.
Zapraszamy do zapoznania się ze stroną artysty:
www.iamkedar.tumblr.com

Pozostałe biogramy artystów pojawią się wkrótce. 🙂

Kuratorzy i organizatorzy: Kasia Czarnecka, Ewa Frejus i Joanna Dziedzic

Pod patronatem Instytutu Historii Sztuki we Wrocławiu

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Wystawa francuskiego projektanta - Jeana Paula Gaultiera w londyńskim centrum…