Stemple na Dzień Mamy – zadbaj o piękną dekorację słodkości na tę wyjątkową okazję!

stemple na dzień matki

Dzień Matki to jedno z najważniejszych świąt w kalendarzu. Każda mama zasługuje w tym dniu na odrobinę wytchnienia i wielką górę słodkości. Mogą być to na przykład smakowite wypieki: tort, ciasteczka, babeczki czy muffinki. Pamiętać należy jednak o ich wyjątkowej dekoracji. Można wykonać ją za pomocą bardzo sprytnego akcesorium, jakim jest stempel. W naszym dzisiejszym artykule przyjrzymy mu się nieco bliżej. Czytaj dalej i dowiedz się, jak możesz go wykorzystać i dlaczego warto po niego sięgnąć.

Do czego mogą przydać Ci się stemple z motywem Dnia Matki?

Zacznijmy od wyjaśnienia sobie kwestii najważniejszej – czym owe stemple tak w ogóle są. Mianowicie to dość niewielkie akcesoria, np. o okrągłym kształcie, na których powierzchni znajduje się wypukły wzór. Może być to zarówno napis, jak i jakiś ozdobny kształt. Za pomocą stempla odciśniesz go na plastycznej masie cukrowej lub cieście na pierniczki czy inne kruche ciasteczka. Tym samym zyskasz naprawdę wyjątkową dekorację, którą możesz wykorzystać chociażby do ozdobienia tortu, babeczek czy muffinek.

Ciastka z odciśniętym wzorem będą stanowić uroczy upominek już same w sobie. Stemple z motywem Dnia Mamy będą więc dużym ułatwieniem w momencie, gdy przygotowujesz słodkie wypieki na to wspaniałe święto. Bez znaczenia jest tu, czy jesteś profesjonalnym cukiernikiem, czy pieczeniem zajmujesz się zupełnie amatorsko. To akcesorium pozwoli Ci w niezwykle prosty sposób uzyskać przepiękny i niezwykle elegancki efekt.

Stemple Dzień Mamy – jak należy ich używać?

Zanim zaczniemy omawiać sposób użycia stempla, koniecznie musimy powiedzieć o jeszcze jednej ważnej rzeczy z nim związanej – mianowicie o materiale, z którego został wykonany. Powinien to być surowiec, który posiada certyfikat dopuszczenia do kontaktu z żywnością. Obowiązkowo musisz zwrócić uwagę na ten aspekt. Stemple mogą być więc wykonane np. z tzw. PLA – najwyższej jakości bioplastiku. Takie produkty w swojej ofercie posiada chociażby e-sklep Miniowe Formy 3D – znajdziesz je tutaj: https://mf3d.com.pl/pl/c/Dzien-Mamy/193.

Teraz możemy przejść już do samej instrukcji wykonania ślicznej ozdoby na wypiekach na Dzień Matki. Wystarczy, że rozwałkujesz masę cukrową lub ciasto na odpowiednią szerokość i grubość wynoszącą ok. 3 mm. Następnie należy położyć stempel na przygotowaną wcześniej powierzchnię i lekko docisnąć go wałkiem. Zrób to w taki sposób, jakby ciasto lub masa miały być w dalszym ciągu wałkowane. I gotowe! Piękna ozdoba może uświetnić Twój wypiek.

Artykuł sponsorowany

Share