Stop zgadze, wzdęciom i zaparciom! Jak skutecznie oczyścić organizm?

wzdecia ProOczyszczanie

Ostatnie badania przeprowadzone w Polsce pokazują, że aż 36% kobiet powyżej 18 roku życia cierpi na zgagę, wzdęcia i zaparcia. Problem nasila się z wiekiem. Aż 75 proc. przyczyn różnych objawów ze strony układu pokarmowego jest wynikiem złej diety! Co możemy zrobić, aby tego uniknąć?

Rozsądna i racjonalna dieta

Każda dieta zaczyna się z pozoru niewinnie, jednak radykalne zmiany w codziennym odżywianiu mogą mieć zgubne konsekwencje dla naszego układu pokarmowego czy trawiennego. Dieta powinna być dopasowana indywidualnie do każdego organizmu pod względem jakościowym i ilościowym. Najważniejsze w każdej diecie jest odpowiednie zbilansowanie składników, a także jedzenie posiłków o wyznaczonych porach.

Za zgagę, wzdęcia i zaparcia często odpowiada właśnie zła dieta – za mała ilość błonnika w organizmie.

Zaparcia stały się obecnie chorobą cywilizacyjną. Przy tych dolegliwościach zalecane jest przyjmowanie produktów bogatych w błonnik, a także dużej ilości płynów, wody. Poza dietą ważny jest ruch. Warto wygospodarować chociaż pół godziny dziennie na krótki spacer na świeżym powietrzu.

Wzdęcia – nieprawidłowa fermentacja jelit – tutaj ważne jest: co jemy i jak jemy. Pośpieszne spożywanie posiłków wieczorem przy lodówce tylko pogłębia te dolegliwości. Spożywając posiłki w pośpiechu łykamy dużo powietrza, a od tego do wzdęć to już jeden krok.

Co jeść by uniknąć tych dolegliwości?

Przede wszystkim dużo błonnika, którego źródłem są:

  • owoce: maliny, truskawki, jabłka, gruszki, cytrusy
  • warzywa: buraki (poprawiają perystaltykę jelit), starta marchewka, papryka, rzodkiewka, pomidor, ogórek
  • produkty zbożowe: kasza gryczana i jęczmienna, makaron pełnoziarnisty, ciemne pieczywo, otręby pszenne
ProOczyszczanie suplement diety

A jeśli to nie wystarczy?

Na rynku dostępnych jest wiele różnych suplementów diety, które oferują skuteczne rozwiązania. Niestety większość z nich nie posiada odpowiedniej ilości naturalnych składników. Często są to witaminy i różne składniki wspomagające. Jednak warto zwrócić uwagę na produkt polskiej marki Dr Gaja – ProOczyszczanie, które jest ciekawym i wartym uwagi produktem. Suplement dostarcza naturalnych składników, które wspomagają prace jelit.

Jak działa ProOczyszczanie?

Opakowanie zawiera 20 saszetek, które należy rozpuścić w wodzie. Tworzy się zawiesina przypominająca herbatkę. Można produkt dodać też do jogurtu czy owocowego koktajlu. Smak jest delikatny, nie drażniący podniebienia. 1 saszetka przeznaczona jest na jeden dzień, producent zaleca wypicie szklanki wody po zastosowaniu ProOczyszczanie, dla lepszego efektu.

ProOczyszczanie suplement diety
ProOczyszczanie suplement diety

Co zawiera ProOczyszczanie?

ProOczyszczanie zawiera wiele drogocennych składników, które wspomagają regulacje pracy jelit. Nie zawiera substancji pomocniczych i konserwantów.

Składniki:

Łuska babki jajowatej 

Obniża cholesterol, cukier i ciśnienie krwi. Posiada właściwości odchudzające, które zapewniają uczucie sytości. Owoce babki jajowatej są źródłem naturalnych antyoksydantów.

Błonnik kakaowy

Stanowi podstawową substancje, która skraca czas pasażu jelitowego tym samym zwiększa masę stolca. 

Aloes

Jest znanym od pokoleń drogocennym składnikiem o wielu różnych właściwościach. W tym przypadku, wspomaga prace jelit, pomaga utrzymać odpowiedni poziom glukozy we krwi.

Jarmuż

Jarmuż to odmiana kapusty. Liście jarmużu są bogate w takie składniki jak białko, błonnik, witaminy oraz sulforafan. Sulforafan wspiera zapobieganie powstawaniu wrzodów żołądka czy dwunastnicy. Niszczy też szkodliwe bakterie.

Składniki: łuska babki płesznik, łuska babki jajowatej, błonnik kakaowy, suszony jarmuż, sproszkowany żel z liści aloesu zwyczajnego (Aloe barbadensis).

Warto więc skorzystać z suplementu diety. ProOczyszczanie dostępny jest w różnych sklepach internetowych i aptekach, kosztuje ok. 20 -25 zł.

ProOczyszczanie suplement diety
ProOczyszczanie suplement diety

Konsekwencje zgagi, wzdęć i zaparć

Konsekwencje omawianych problemów z układem pokarmowym są przede wszystkim uciążliwe na co dzień, czujemy się pełni, ociężali, mamy problemy z wypróżnianiem. Zaparcia mogą doprowadzić nawet do raka jelita grubego, jest to obecnie drugi nowotwór, według częstości występowania w Polsce.

Więcej informacji o produkcie

Kamila Kowalska

Share