Stylizacje na komunie – co wybrać?

Komunia święta to jedno z najważniejszych przeżyć duchowych nie tylko dla dziecka, ale także dla jego rodziców. Wydarzeniu temu towarzyszy wiele emocji oraz stres. Ojcowie zazwyczaj nie mają problemu z doborem stylizacji odpowiednio do rodzaju święta czy imprezy. W przypadku mam może to być nie lada problem, gdyż często zastanawiają się, jaka stylizacja będzie odpowiednia. Nie może być ona zbyt ekstrawagancka, a także zbyt ponura. Komunia święta to radosne wydarzenie, a więc z pewnością najlepsze będą jasne kolory, ale nierzucające się w oczy.

  1. Jakich zasad stylizacji się trzymać?
  2. Stylizacje na komunię dziecka – co wybrać?

Jakich zasad stylizacji się trzymać?

Komunia święta dziecka jest wydarzeniem niewątpliwie ważnym, na które nie można przyjść ubranym w jeansy i T-shirt. O ile w przypadku panów wybór pada głównie na garnitur, o tyle panie mają dużo więcej możliwości. Wybór stylizacji musi być odpowiednio dopasowany do rangi wydarzenia i w żaden sposób nie może być zbyt wyzywający. Wszak to nie impreza w klubie, a uroczystość kościelna. Istnieje jednak kilka ważnych zasad, których należy bezwzględnie przestrzegać, jeśli chce się dobrze wyglądać.

co ubrać na komunie
Fot. Sklep ezuri.pl

Pierwszą z nich jest oczywiście dopasowanie stroju do pogody. Komunie odbywają się w maju, a więc aura w dużej mierze jest sprzyjająca, aczkolwiek niekiedy potrafi zaskoczyć chłodem. Warto więc w zanadrzu mieć coś cieplejszego, jak choćby płaszcz lub marynarkę. Bardzo istotne jest także wybranie wygodnych butów. Nie poleca się więc na tę uroczystość zakładać nowego obuwia, które nie zostało rozchodzone. Spędzenie w nim kilku godzin może powodować bolesne obtarcia i odparzenia.

W co ubrać się na komunie?

Panie, które lubują się w obcisłych stylizacjach, powinny szczególną uwagę zwrócić na bieliznę. Wydaje się, że jej nie widać, jednak w przypadku takiego stroju może być aż zanadto widoczna. Dlatego też kobiety zakładające bardziej przylegające sukienki, czy spódniczki, powinny także zadbać o bieliznę bezszwową. A co z dodatkami? One są także istotne jak w przypadku każdej stylizacji. Należy jednak pamiętać, aby nie obwieszać się nią, gdyż efekt może być odwrotny do zamierzonego. Ponadto przed całym wydarzeniem powinno się także przymierzyć cały strój, aby sprawdzić, czy jest on skompletowany idealnie, czy potrzebne będą jakieś poprawki.

co ubrać na komunie
Fot. Sklep ezuri.pl

Stylizacje na komunie powinny być przygotowane dzień wcześniej. Powód jest oczywisty – brak czasu ze względu na rozpoczynające się od samego rana uroczystości. Równie istotne co wybranie wyjątkowej stylizacji jest także wykonanie makijażu, ułożenie włosów, manicure i wiele innych rzeczy. Ważne więc, aby w przypadku, gdy wszystko wykonuje się samemu, zaopatrzyć się w niezbędne kosmetyki.

Stylizacje na komunię dziecka – co wybrać?

Stylizacja na komunie dziecka powinna być dopasowana odpowiednio do pogody, jednak najczęściej wybierane są sukienki. W tym przypadku warto dobrać ją do swojej figury oraz estetyki. Dla jednych lepszym rozwiązaniem będzie krótka sukienka, dla innych model maxi. Ponadto należy także zwrócić uwagę na kolorystykę, nadruki i materiał ubrania.

w co ubrać się na komunie
Fot. Sklep ezuri.pl

Alternatywą dla sukienek mogą być spódnice. Te świetnie będą komponować się z koszulami lub marynarkami. Stonowane barwy będą idealne. Jeśli jednak uwielbia się mocniejszą kolorystykę, można zastosować kontrastowe dodatki, które będą dobrym akcentem w całej stylizacji.

Zobacz: https://ezuri.pl/

Materiał sponsorowany

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Współczesne społeczeństwo, choć pozornie skomunikowane i otwarte, skrywa w sobie…