Sukienki ślubne – wyjątkowe kreacje na sezon 2022

Suknie ślubne marki Evita
Suknie ślubne marki Evita www.evita.com.pl

Każda Panna Młoda chce wyglądać idealnie w dniu swojego ślubu, dlatego wybór sukni ślubnej jest tak ważny. Pierwsza wizyta powinna się odbyć na około 9-10 miesięcy przed planowaną datą ślubu, w pierwszej kolejności powinno się wybrać najbliżej zlokalizowane salony. Warto przymierzyć każdy fason sukni, aby móc wyodrębnić wady i zalety każdej z nich. Sukienki ślubne muszą pasować do karnacji, figury i osobowości przyszłej Panny Młodej.

Sukienki ślubne – ogromny wybór kreacji

Współczesne sukienki ślubne można podzielić na kilka fasonów – w kształcie litery „A”, księżniczkę, boho, rybkę. Istnieją również całkowicie proste suknie, jednak w dniu ślubu powinno się jednak wyróżniać wyglądem. Brak wyboru na pierwszej wizycie w salonie sukien ślubnych nie jest powodem do niepokoju, po powrocie do domu trzeba sobie wszystko dokładnie przemyśleć. Podobnie jest w kwestii kolorów, klasyczna biel nie jest już obowiązkiem, modne stały się odcienie beżu, różu, ecru – pasują idealnie do kobiet o jasnej karnacji. Salony mody ślubnej wychodzą naprzeciw Pannom Młodym, niejednokrotnie zdarza się, że łączy się poszczególne elementy różnych sukien, finalnie powstaje całkowicie nowy model. Najważniejsze jest trafienie do profesjonalnego salonu, gdzie każda klientka jest traktowana indywidualnie – niezależnie od tego, ile czasu wymaga jej obsłużenie. Jeżeli model sukni jest już wybrany, następuje mierzenie poszczególnych partii ciała – bioder, talii, ramion, wzrost – oczywiście zakłada się zapas około dwóch centymetrów. Wahania wagi i wyglądu figury mogą wystąpić na skutek huśtawki hormonalnej, czy nadmiaru stresu. Od momentu zdjęcia miar liczy się termin uszycia, zazwyczaj potrzeba na to od 3 do 5 miesięcy – w zależności od obłożenia pracy w konkretnych salonach.

Szycie sukni na wymiar

Sukienki ślubne szyte są zazwyczaj na zamówienie, chociaż w przypadku ograniczonego budżetu można zaoszczędzić poprzez wybór stroju z wystawy. Wtedy zakłada się konieczność wykonania drobnych poprawek w cenie sukni lub z niewielką dopłatą. Panny Młode coraz częściej jednak stawiają na sukienki ślubne szyte na konkretną miarę, mają wtedy pewność, że została ona uszyta pod indywidualne zamówienie. Po uszyciu salon lub krawcowa kontaktuje się z klientką w celu umówienia wizyty na przymiarkę pierwotnej wersji. Na tym etapie możliwe jest cały czas zgłaszanie konieczności poprawek, zazwyczaj suknia jest po prostu za długa – to nic niepokojącego. Znacznie większym problemem byłaby za krótka sukienka, jedynym rozwiązaniem byłby zakup niższych butów. Na szczęście takie sytuacje nie zdarzają się w renomowanych salonach. Podczas przymiarki uszytej już sukni dobiera się dodatki – welon, ewentualne nakrycie wierzchnie, biżuterię, ozdoby do włosów, podwiązkę. Ważnym elementem jest biustonosz, w przypadku głębokich dekoltów niezbędny jest niestandardowy model tej części bielizny. Podobnie wygląda to w sytuacji odsłoniętych pleców, najbardziej praktyczny jest wtedy biustonosz z zapięciem na brzuchu – ramiączka układają się tak, że są niewidoczne.

Artykuł sponsorowany

Share