Szalikowy zawrót głowy

Szaliki i apaszki- dopełnią każdą stylizację, nadadzą szyku i klasy, idealne na końcówkę lata i chłodniejsze dni ! Oto prozozycje i sposoby wiązania na zbliżający się sezon.

Lato powoli dobiega końca. Słoneczne dni są coraz krótsze, a wieczory chłodne i  musimy zacząć myśleć o ciepłym okryciu na zbliżającą się jesień. Teraz jednak skupimy się na subtelnym dodatku dopełniającym każdą letnią, jesienną, zimową i wiosenną stylizację.

Szale i apaszki zazwyczaj nosimy na jeden sposób: owijamy je chaotycznie wokół szyi. Jest to oczywiście najprostszy i najmniej wymagający sposób, ale przez to nie pozwalamy sobie na skorzystanie z wielu możliwości jakie dają nam te dodatki. Wszystko jest kwestią wyćwiczenia i tak na prawdę nie jest to czasochłonna i skomplikowana czynnośc. Oto kilka przykładów, jak możemy wykorzystać chusty, szale i apaszki.

Miłośniczki mody z największych stolic uwielbiają ten dodatek w swojej garderobie. Dodaje on szyku, odrobiny nonszalancji, urozmaica i ubarwia proste stylizacje. Ulubione apaszki to oczywiście te jedwabne od Hermèsa, które swego czasu nosiły Grace Kelly i Audrey Hepburn. Najbardziej rozpoznawany szal to klasyczny szal Burberry, którego kratę kojarzy na pewno każda z Was.

Warto przeszukać strych, szafę mamy lub babci. Możemy znaleźć tam prawdziwe vintage perełki jeśli chodzi o wzornictwo czy materiał i mamy pewność, że nikt nie będzie miał takiej samej. Jeśli zdecydujecie się na zakup, oto kilka propozycji z sieciówek na najbliższy sezon.

Krystyna Łysenko

 

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Przed wami specyfiki, które nadają się tak naprawdę do wszystkiego:…