Szkolenia z paznokci – dla kogo?

szkolenie z paznokci

Szkolenie z paznokci – to rodzaj szkolenia dostępnego dla wszystkich zainteresowanych osób. Nie ważne czy jesteś osobą początkującą  i stawiasz swoje pierwsze kroki w branży stylizacji paznokci. Czy też jesteś „paznokciowym wyjadaczem” i na paznokciach zjadałaś już zęby. W dziedzinie manicure jak i pedicure jak w każdych innych dziedzinach  trzeba się nieustannie uczyć i szkolić, trzeba się rozwijać. Dla zaawansowanych osób  szkolenia z paznokci również są ważne po to aby poznać nowe bieżące trendy rynkowe, dowiedzieć się ciekawych rzeczy lub poprawić swoje aktualne umiejętności pod okiem profesjonalisty. Jeśli chcesz być na bieżąco z nowościami na rynku paznokci, lub chcesz poprawić i przyspieszyć tempo swojej pracy – zdecydowanie warto skorzystać ze szkolenia z paznokci.

Jakie są rodzaje szkoleń z paznokci?

Rodzajów szkoleń z paznokcie jest sporo, w zależności od potrzeb danej osoby. Z pośród ogólnych kategorii szkoleń możemy wyróżnić

  • Manicure hybrydowy  – to metoda szkolenia z paznokci metodą hybrydową
  • Manicure żelowy –  to metoda szkolenia z paznokci metodą żelową
  • Manicure akrylowy – to metoda szkolenia z paznokci metodą akrylową
  • Doszkalanie –  to metoda mająca na celu doszkolenie techniczne polecane dla osób już doświadczonych i obytych z paznokciami

Ponad to wyróżniamy jeszcze Szkolenia z paznokci dla początkujących, Szkolenie zdobień Nail Art, szkolenie Nail Art czy nawet szkolenie Icon Design lub Acryl-O Gel.

Program szkolenia z reguły na początku wygląda podobnie, zawsze odbywa się przedstawienie marki oraz omówienie używanych produktów. Kolejno omówienie zasad higieny podczas pracy i zasad dezynfekcji i sterylizacji co jest ważne zwłaszcza teraz podczas trwania pandemii koronawirusa. Sekcja teoretyczna z omówieniem chorób, dermatologii, narzędzi itp. Liczne wykłady oraz naukowe wyjaśnienie kwestii teoretycznych są również częścią kursu stylizacji paznokci. Następnie następuje etap praktyczny, gdzie uczestnik kursu “uczy się” bądź dokształca i szlifuje swoje umiejętności pod okiem profesjonalnego instruktora.

Jak zdobyć kurs i certyfikat z paznokci?

Aby zdobyć kurs wraz z certyfikatem uprawniającym do zawodu pedikiurzystki i manikiurzystki należy ukończyć specjalny kurs. Kurs taki jest zakończony zazwyczaj egzaminem w dwóch wersjach teoretycznym i praktycznym. Aby otrzymać certyfikat należy zdać obie części egzaminu i uzyskać z nich pozytywny wynik. Osoba początkująca może przystąpić do kursu wiele razy.

Jaka jest cena za szkolenie z paznokci?

Cena za szkolenie z paznokci rozpoczynają się już od 600 zł. A końcowa cena jest zależna od ilości dni w których szkolenie się odbywa, od ilości uczestników, rodzaju szkolenia i wielu innych czynników takich jak doświadczenie. Jednak mimo wszystko warto skorzystać z usług firm szkoleniowych takich jak Your Nails Ewa Chodak i wziąć udział w szkoleniu z paznokci.

Artykuł sponsorowany

Share