Talia kart Tarota dla osób niewidomych! Pierwszą na świecie talie stworzyła Polka!

Tarot dla niewidomych i słabowidzących

Mówi się, że zwieńczeniem dorobku zawodowego profesjonalnego tarocisty jest wydanie przez niego autorskiej talii kart Tarota. Taki etap zawodowej pracy z Tarotem jest podsumowaniem zdobytej wiedzy o ezoteryce, wieloletniej praktyki z kartami Tarota oraz doświadczenia pracy z drugim człowiekiem. Choć jestem tarocistką od prawie 20 lat, to pełną satysfakcję dawała mi praca z drugim człowiekiem. Ambicja do wydania własnej talii kart Tarota pojawiła się nagle i wyjątkowo wywołana była chęcią stworzenia czegoś, co dla pewnej grupy społecznej było nieosiągalne.

Gdy pewnego dnia uświadomiłam sobie, że mimo, iż Tarot znany jest od setek lat, to jest on dostępny tylko dla osób widzących, postanowiłam stworzyć talię dedykowaną dla niewidomych i słabowidzących. W XXI wieku, tysiącleciu maksymalnie skomercjalizowanym, gdzie na rynku dostępne od ręki jest niemal wszystko, czego człowiek pragnie, nie było kart Tarota dla osób niewidomych. Choć do tej pory nie myślałam o wydaniu własnej talii tych tajemniczych kart, to ten innowacyjny pomysł budował we mnie poczucie misji. Pomyślałam: jeśli nie ja, to kto?

Pierwsza na świecie talia kart Tarota dla osób niewidomych

W ten sposób w pierwszym kwartale 2021 roku, po prawie 2 latach intensywnej pracy, pojawiła się na polskim rynku pierwsza na świecie talia kart Tarota dla osób niewidomych i słabowidzących! Koncepcją jaką przyjęłam od początku było przedstawienie na każdej karcie minimalistycznej i dużej grafiki, tak aby była ona czytelna dla osób niewidomych. Zastosowałam, więc tyflografikę w połączeniu z kolorową i przyjemną dla oka osoby widzącej grafiką. Tak, dla osoby widzącej również. Każda karta ma swój numer i nazwę napisaną w dwóch alfabetach: Braille’a oraz łacińskim. Do kart dołączona jest książka, również mojego autorstwa, która jest podstawową instrukcją, ułatwiającą pracę z kartami. W książce ukryta jest moja wieloletnie wiedza praktyczna o tym, jak interpretować karty Tarota. Ogólne znaczenia poszczególnej karty mają ułatwić z nimi pracę nie tylko początkującemu tarociście, ale również być uzupełnieniem warsztatu zaawansowanego tarocisty. Wydrukowano ją w alfabecie Braille’a oraz powiększonym druku alfabetu łacińskiego, dzięki czemu może po nią sięgnąć każdy czytelnik, bez względu na ograniczenie wzroku. Dodatkowo książka została nagrana w formie mówionej jako audiobook i dołączona do zestawu obok kart i książki papierowej.

Talia Tarot dla niewidomych i słabowidzących jest tak naprawdę unikatowych i innowacyjnym produktem dla wszystkich. Chciałam nią otworzyć osobom niewidomym drzwi do świata Tarota, które do tej pory były zamknięte, jakby świat zapomniał, że wiedza dostępna jest dla wszystkich. Jakby zapomniano, że ludzie z ograniczonym widzeniem też chcą się rozwijać, zgłębiać wiedzę ezoteryczną i poszerzać swoje zainteresowania.

Tarot dla niewidomych i słabowidzących

Praca z Tarotem daje wiele korzyści

Przede wszystkim można go wykorzystywać do pracy ze sobą, gdyż pozwala odkryć prawdę, jakiej człowiek sobie nie uświadamia. Jest lustrzanym odbiciem naszej duszy i wszystkiego co w niej się znajduje. Pozwala zobaczyć własną aurę, odkryć nasze wartości, potencjał, zdolności, zalety i wady, mocne i słabe strony, ale również lęki i blokady. Jest świetnym informatorem tego, jakie dolegliwości chorobowe nam dokuczają, jak postrzegają nas inni oraz co wnosimy do Wszechświata. Świetnie sprawdzi się podczas medytacji, autoterapii, wizualizacji, pozwalając zadbać o równowagę energetyczną i psychiczną. Podpowiada bowiem, jakie zastosować terapie pielęgnacyjne własnego pola energetycznego. Zawodowi tarociści wykorzystują karty Tarota do pracy terapeutycznej z drugim człowiekiem. Pod tym względem jest on najbardziej spopularyzowany. Dzięki właściwościom wróżebnym, pozwala przewidzieć przyszłe wydarzenia, szczegółowo ocenić obecną sytuację, a nawet zobrazować przeszłość. Jako narzędzie wróżebne skutecznie prognozuje, doradza, podpowiada i ostrzega. Ułatwia podjęcie trudnej decyzji i dokonania najwłaściwszego wyboru, dzięki wskazaniu możliwych scenariuszy wydarzeń.

Dla fanów ezoteryki

Jeśli interesujesz się ezoteryką, a Tarot fascynuje cię równie mocno, jak inne metody dywinacyjne, to powinieneś mieć go w swojej kolekcji. Nie tylko dlatego, że jest to jedyna taka talia na świecie, ale przede wszystkim, iż powstał on z miłości do drugiego człowieka. Trzymając go w ręku poczujesz intencję miłosierdzia i otwartości na niepełnosprawność – niepełnosprawność, która dzięki tej talii zanika, gdyż Tarota się czyta dotykiem, nie oczami. Uwielbia go już społeczność osób niewidomych, pokochasz go również i Ty!

Tarot dla niewidomych i słabowidzących został nagrodzony tytułem Idol w międzynarodowym konkursie Idol organizowanym przez Fundację Szansa dla Niewidomych i zajął I miejsce w kategorii PRODUKT ROKU 2021.

Joanna Czerny

Pomysłodawczyni, autorka i wydawca jedynej na świecie talii kart Tarota dla osób niewidomych i słabowidzących

www.wrozkacesaria.pl

www.tarotdlaniewidomychislabowidzacych.pl

www.facebook.com/wrozkacesaria

https://www.facebook.com/Tarot-dla-niewidomych-i-s%C5%82abowidz%C4%85cych-101298425371500/

Share