Te narzędzia to „must have” w każdym domu. Czego nie może zabraknąć?

Kiedy kupujemy nowy samochód, raczej nie jest on wyposażony w komplet narzędzi do naprawy ewentualnych usterek – od tego jest autoryzowany serwis. Gdy coś psuje się w domu, szukamy „złotej rączki” lub radzimy sobie z problemem sami. Dlatego warto mieć sprzęty, które pomogą nam w awaryjnych sytuacjach.

Zmiany, które wprowadzamy sami

Stwierdzenie, że stworzenie domu to jego budowa i urządzenie to mit. Dom tworzy się całe życie, w którym ciągle wprowadza się jakieś zmiany, robi małe remonty, przestawia meble, czy przewiesza obrazy i półki. Dom wymaga większej troski i opieki niż mieszkanie, podchodzimy do niego bardziej indywidualnie. Warto zatem zadać sobie pytanie, czy sensowne byłoby wzywanie fachowca do wkręcenia śrubki czy wbicia gwoździa w ścianę? To czysta retoryka, dlatego każdy, kto ma swój własny kąt powinien zaopatrzyć się w podstawowe domowe narzędzia takie jak: wkrętarka, młotek, zestaw śrubokrętów i kluczy. To niezbędne minimum w każdym przydomowym garażu.

Ale przecież mam nowy dom, więc po co mi to?

Nowe nie oznacza od razu idealne. Zawsze trafi się coś do zrobienia lub zmienienia, a większość takich rzeczy można wykonać samemu, mając odpowiednie narzędzia. Życie w domu z podwórkiem prędzej czy później wymusi kupno takich akcesoriów – nawet, jeżeli ktoś głośno zarzeka się, że są mu one niepotrzebne. W dzisiejszych czasach każda, nawet najmniejsza, usługa naprawcza jest dość kosztowna. Mając podstawowe narzędzia, większość można wykonać samodzielnie. A jeżeli nie ma się o tym pojęcia, to można po prostu zajrzeć do internetu, gdzie jest pełno filmów pokazujących w jaki sposób wykonywać podstawowe, domowe naprawy.

Które sprzęty musimy mieć w domu?

Przede wszystkim młotek (mówi się, że da się nim naprawić wszystko). Może kiedyś tak, dziś byłoby to ryzykowne. Jednak jest to podstawowy element wyposażenia domowego warsztatu. Warto również wyposażyć się w wiertarkę i wkrętarkę, które oszczędzą czasu i siły. Nie trzeba celować w drogie produkty o dużych mocach – w domowych warunkach w zupełności wystarczą te podstawowe. Ważnym elementem są również klucze – obecnie można kupić je w zestawach z różnymi końcówkami, a jedną rączką – nie zajmują dużo miejsca i są naprawdę przydatne.

Kiedy i gdzie?

Absolutne minimum każdego mężczyzny to zestaw narzędzi, który pozwoli oszczędzić sobie nerwów i sarkastycznych komentarzy ze strony partnerki. Przywieszenie półki, montaż szafki, czy złożenie mebli – nie obejdzie się bez wkrętarki. Jeżeli ktoś jest tradycjonalistą, to oczywiście może próbować złożyć meble zwykłym śrubokrętem (widzimy się za miesiąc). Po co więc sobie utrudniać? Jeżeli wnętrze wymaga powieszenia większych półek, to należy również mieć pod ręką wiertarkę udarową z kompletem wierteł widiowych do betonu, dzięki którym pewnie zamocuje się uchwyty na nawet bardzo masywne meble. 

Mówi się, że nic nie trzyma się lepiej niż prowizorka. Lecz kto chciałby w niej mieszkać? Odrobina chęci oraz – przede wszystkim – podstawowych i niedrogich narzędzi bardzo ułatwia zarządzanie domem, jego eksploatacją i utrzymywaniem w jak najlepszym stanie. Do tego dochodzi również najważniejsze – satysfakcja, że daną rzecz lub drobną naprawę zrobiło się samemu. Z czasem akcesoriów przybywa i, nie wiadomo kiedy, zajmują one sporą część garażu – dom po prostu tego wymaga i dzieje się to samoistnie.

Artykuł dostarczył profesjonalny sklep z narzędziami Tooles.pl

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Biała ściana, choć ostatnio bardzo modna, może z czasem się…