TOP 3 najmodniejszych krzeseł tapicerowanych w stylu glamour

TOP 3 najmodniejszych krzeseł tapicerowanych w stylu glamour

Krzesła tapicerowane prezentują się niezwykle elegancko, dlatego też są chętnie wybierane do wnętrz w stylu glamour. Każdy jednak wie, że dla uzyskania niezwykłego efektu aranżacyjnego, trzeba starannie przemyśleć wybór wszystkich mebli. Pomożemy Ci w tym – oto zestawienie trzech najmodniejszych krzeseł w stylu glamour. Zobacz, co obecnie jest modne i jako możesz wykorzystać aktualne trendy do urządzenia własnej strefy wypoczynkowej.

1. Stylowe krzesło z wysokim pikowanym oparciem

W nurcie glamour o krzesłach nie myślimy wyłącznie w kontekście użytkowym, ale też dekoracyjnym oraz wypoczynkowym. Oznacza to, że meble ustawione wokół stołu nie służą wyłącznie do siedzenia i spożywania posiłków, lecz stają się swoistą ozdobą. Z tego względu powinny przybrać możliwie jak najbardziej reprezentatywną formę. Taki design reprezentują stołki na białych stelażach z wysokimi oparciami. Zarówno oparcie, jak i siedzisko są tapicerowane. Miękki materiał imitujący aksamit mieni się i zmienia pod Twoim dotykiem. Najważniejszym aspektem dekoracyjnym jest pikowane oparcie. Umieszczone na nim powlekane guziki są subtelną, lecz widoczną ozdobą.

2. Krzesło glamour, które wygląda jak fotel

Skoro krzesła glamour mają być reprezentatywne i eleganckie, to równie dobrze mogą wyglądać jak fotele. Przykłady takich mebli znajdziesz u polskiego producenta https://jardex.com.pl/meble/krzesla/krzesla-tapicerowane. Zauważ, że wiele propozycji ma zabudowaną formę – zarówno siedzisko, jak i oparcie i podłokietniki są tapicerowane. Powleczone miękkim materiałem stanowią wygodną strefę wypoczynku, dlatego sprawdzają się nie tylko w czasie posiłków, ale też błogiego leniuchowania przed telewizorem. Często jednak mają większą szerokość niż klasyczne stołki, dlatego najlepiej pasują do przestronnych wnętrz i dużych, rozkładanych stołów.

3. Eleganckie krzesło na stylizowanych nogach

W krzesłach glamour przemyślany jest każdy element konstrukcji. Jeżeli zależy Ci na tym, żeby mebel był dobrze widoczny we wnętrzu i odznaczał się na tle innych, prostych form, to postaw na mebel z giętymi, profilowanymi nogami. Są one szersze u góry, na środku wyginają się w łuk, a im bliżej zetknięcia z posadzka tym bardziej zdobione są. Mogą być rzeźbione lub inne, ale ważne, aby linia nie była prosta. Finezyjne wykończenia to domena mebli w stylu glamour.

Akcentem, który wpływa na poprawę stylistyki krzeseł tapicerowanych, a także ułatwia codzienne korzystanie z mebli, jest kołatka. Nawet, jeśli oryginalnie Twoje krzesło nie było w nią wyposażone to zawsze możesz dokupić ozdobę i zamocować ją w tylnej części oparcia.

Artykuł sponsorowany

Share