Top 5 pomysłów na praktyczny prezent dla 18-latka

18 urodziny to swoisty rytuał przejścia, bo z nastolatką każdy staje się dorosłym. Zyskuje pierwszy dowód osobisty, a z nim więcej praw, z których musi rozsądnie korzystać. Może w końcu legalnie kupować używki takie jak alkohol czy papierosy, których zwykle choć raz próbuje w końcu już mu wolno, choć akurat nie polecamy niszczenia sobie płuc i wątroby od najmłodszych lat, to każdy ma prawo do swoich błędów i nauki na nich. Dla 18-latka przeżywającego wejście w dorosłość można wybrać praktyczny prezent. Jeśli nie macie pomysłu, co kupić to przedstawimy Wam top 5 propozycji, które naszym zdaniem się sprawdzą.

Top 1: maszynka do golenia w zestawie z pędzlem do golenia

Nasza pierwsza praktyczna propozycja to maszynka do golenia. Pewnie od pewnego czasu 18-latek już się goli, ale w sposób symboliczny w ten sposób można podkreślić jego wejście w dorosłość. Dostępne są maszynki do golenia w zestawach z pędzlem do golenia. I taki świetnie się sprawdzi. Można jeszcze dokupić do tego krem do golenia, aby funkcjonalny zestaw był kompletny. Jakie maszynki do golenia męskie są rekomendowane dla młodych mężczyzn? Wszystko zależy od tego jakim zarostem może pochwalić się 18-latek. Niektórzy, choć nieliczni, mogą już w tym wieku zapuścić brodę. Zatem młodzi mężczyźni z gęstym zarostem, którzy mają już wprawę w goleniu mogą otrzymać maszynkę do golenia na żyletki z otwartym grzebieniem. Z kolei w przypadku mniej bujnego zarostu wybierz taką z zamkniętym grzebieniem. Postaw na pędzel do golenia z włosiem syntetycznym, imitującym naturalne włosie borsuka. Taki zestaw może znajdować się na praktycznym metalowym stojaczku.

prezent dla 18-latka

Top 2: męska woda toaletowa albo perfumy to zawsze świetny pomysł

Praktycznym i udanym prezentem na 18 urodziny może być też męska woda toaletowa. Może być ona świetnym elementem codziennej pielęgnacji po goleniu. Oczywiście można wybrać także perfumy, które mają większe stężenie składników zapachowych, czyli wszelkiego rodzaju olejków i ekstraktów. Doskonale sprawdzą się te zapakowane na prezent w eleganckich pudełkach prezentowych pokrytych materiałem skóropodobnym. Takie pudełko można zamówić osobno i zdecydować się na zamieszczenie na wieku życzeń, dedykacji dla solenizanta.

prezent dla 18-latka

Top 3: Transmiter samochodowy do prowadzenia rozmów przez głośniki samochodowe, słuchania muzyki i ładowania smartfona

18-latek zwykle tuż po 18 urodzinach zapisuje się na kurs prawo jazdy. Warto zdopingować go do szybkiego uzyskania prawka poprzez prezent. Nie mamy tu na myśli samochodu, choć jeśli ktoś ma gest i dysponuje dużym budżetem, to czemu nie. My jednak proponujemy transmiter samochodowy, czyli element, który pozwala naładować smartfon i prowadzić rozmowy przez głośniki samochodowe, a także słuchać zapisanej w pamięci smartfona muzyki czy też muzyki z sieci.

Top 4: zestaw skarpetek ze śmiesznymi napisami

Kolejną propozycją na prezent może być zestaw skarpetek, ale nie byle jakich, a takich zapakowanych w eleganckim prezentowym pudełku i zdobionych śmiesznymi napisami pasującymi do okazji. To będzie świetna pamiątka z imprezy z okazji 18 urodzin i bardzo praktyczna. W końcu skarpetki to ważny element stylizacji, zwłaszcza jesienią i zimą. Skarpetki mogą być czarno-białe albo bardzo kolorowe i obie wersje się sprawdzą. Oczywiście do nich możecie włożyć dodatek pieniężny, na pierwsze oszczędności, które potem nastolatek wyciągnie ze skarpety i wpłaci na swoje konto.

Top 5: niezbędnik 18-latka

Ostatni prezentowy pomysł to skrzyneczka z niezbędnikiem 18-latka. Wystarczy przykleić kartkę z takim napisem wewnątrz pudełka. Mogą się też na niej znaleźć życzenia. Można też zakupić gotową skrzyneczkę z kartą. Jednak jeśli chodzi o wyposażenie, to już raczej trzeba zadbać o nie samodzielnie. Co może znaleźć się w takim niezbędniku? Na pewno tabletki od bólu głowy, które przydadzą się na dolegliwości dzień po imprezie, ponadto prezerwatywy, kieliszek na wódkę, alkomat, a także zaskórniaki na pilne potrzeby. Można też włożyć do środka ostatnie 500+ w formie symbolicznego albo prawdziwego banknotu.

Artykuł sponsorowany

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Szukasz prezentu na ślub, który nie tylko będzie wyjątkowy, ale…