Torebki damskie – przyjaciółki każdej kobiety

torebki

Torebka to zdecydowanie najlepsza przyjaciółka kobiety. Każda z nas ma przynajmniej jedną w szafie, a niektóre mogą pochwalić się ogromnymi kolekcjami.

Nie ma się co dziwić, że torebki szybko porwały serca kobiet. Dzięki torebce wszystko jest zawsze pod ręką. Poręczność i wygodę użytkowania torebki doceniają nie tylko dorosłe kobiety. Również małe dziewczynki naśladują swoje mamy nosząc torebki. A w przypadku tych młodszych – często modne damskie torebki dla nastolatek stają się wyrazem samego siebie i własnych poglądów.

torby-listonoszki-dla-nastolatek

Skąd pomysł na torebki

Wydawać by się mogło, że torebki ze względu na swoją funkcjonalność, doceniane są od bardzo dawna. Nic bardziej mylnego. Torebka damska, patrząc na historię ludzkości, to dość młody wynalazek. Torebki o znanym nam obecnie kształcie pojawiły się całkiem niedawno. Pierwsze torebki z przełomu wieku XVII i XVIII miały formę małych sakiewek. Mieściły niewiele – głównie pieniądze, ale nie na wydatki, a na datki dla ubogich. Inne przedmioty takie jak np. flakoniki perfum, kobiety przechowywały w fałdach swoich sukni, gdzie wszywane były specjalne kieszenie.

Takie torebki-sakiewki obowiązkowo musiały być dopasowane do reszty stroju. Bardzo często szyte były z tych samych co suknia materiałów i stanowiły element dekoracyjny. Dopiero po Wielkiej Rewolucji Francuskiej nadeszła moda na noszenie innego rodzaju torebek. Związane to było w ogóle ze zmianą mody damskiej. Panie nie ubierały już olbrzymich sukien na stelażach więc nie miały gdzie trzymać swoich niezbędnych przedmiotów. I tu na scenę wkraczają torebki nazywane rudicules czyli śmiesznostki, bo właśnie śmiech mężczyzn wywoływało noszenie torebki. Torebki nie były początkowo dobrem powszechnym.

Pozwolić sobie mogły na nie tylko kobiety bogate. Kształty torebek dziś również mogą śmieszyć – były to kwiaty, instrumenty muzyczne czy przedmioty o tematyce myśliwskiej. W połowie wieku XIX pojawiają się torebki o znanych nam kształtach. Wykonywano je ze skóry. Przeznaczone dla kobiet aktywnych miały towarzyszyć im w podróżach. W modzie pojawiają się pierwsi kreatorzy torebek. Torebki damskie tworzyć zaczynają Louis Vuitton, Maison Hermés, Chanel, Gucci i Dior.

torebki-listonoszki-dla-dziewczyn


Torebki współczesne

Przez lata torebki przeszły prawdziwą rewolucje. I chociaż, jak wspomniane było, ich historia nie jest długa, to zdecydowanie obfituje w ciekawe zwroty akcji – od sakiewek, przez torebki listonoszki, po gumowe shopper bag. Dziś chyba żadna kobieta nie potrafi wyobrazić sobie wyjścia z domu bez torebki. Różne modele torebek łączą funkcjonalność z estetyką. Korzystają z nich zarówno kobiety dojrzałe, jak i nastolatki. Co sezon w modzie pojawiają się nowe modele torebek. Producenci prześcigają się w tworzeniu nowych wzorów, a także w sięganiu po coraz to bardziej zaskakujące materiały do ich tworzenia. Spotkać możemy więc torebki ze skór naturalnych i ekologicznych, torebki z tkanin materiałowych, materiałów syntetycznych czy surowców wtórnych. Niezależnie od tego na jaką torebkę się decydujemy warto wybrać model, który będzie do nas pasował. Bo pamiętać trzeba, że torebka torebce nie jest równa.

Jakie modele dla nastolatek

Torby dla nastolatek zdecydowanie wyróżniają się na tle innych. Najczęściej nastolatki sięgają po modele, które są nowe na rynku. Lubią testować, sprawdzać, nie boją się niebanalnych rozwiązań. Torebki dla dziewczyn młodych, takich w wieku szkolnym, wyróżniają się pojemnością. Takie torby muszą być pojemne, duże i pakowne. Nastolatek nie odstraszą modele oryginalne. Torebka dla dziewczyny młodej, dla szalonej nastolatki, zdecydowanie powinna zwracać uwagę. I to chyba podstawowe kryteria wyboru, bo reszta to indywidualne wymagania. Wśród modeli dla nastolatek pojawiają się zarówno sportowe torby na ramię, jak i trochę bardziej eleganckie modele na popołudniowe wyjścia.

torebki-dla-dziewczynekJakie modele dla kobiet dojrzałych

Kobiety dojrzałe chętniej postawią na klasyczne modele torebek. Wybór często pada na modele od znanych projektantów, które są faktycznie piękne, jednak dość kosztowne i nie każdy może sobie na nie pozwolić. Panie dojrzałe raczej unikają szaleństw – zwłaszcza jeśli chodzi o torebki wybierane do pracy czy na oficjalne spotkania. Uznanie wśród pań znajdą więc klasyczne kopertówki, łódki, shopper bag czy listonoszki.

Niezależenie od tego jakiego modelu torebki szukamy warto odwiedzić jeden z większych sklepów online z torebkami – Brytyjka.pl. Tutaj z pewnością każda kobieta, niezależnie od wieku, znajdzie coś dla siebie.

Materiały prasowe

Share