Trampolina ogrodowa – świetny prezent na dzień dziecka

Trampolina ogrodowa

Szukasz prezentu na dzień dziecka? Trampolina ogrodowa to jest to, co z pewnością spodoba się Twojemu dziecku, przyniesie mu wiele korzyści zdrowotnych i oderwie je chociaż na chwilę od telewizora, smartfona, czy komputera.

Jak wybrać prezent na dzień dziecka?

Jeśli chcemy, aby nasze dziecko było zadowolone z prezentu na dzień dziecka, już dużo wcześniej podpytajmy go, o czym właściwie marzy. Wtedy to zadanie będzie dla nas zdecydowanie prostsze. Jeżeli wśród swoich życzeń padnie magiczne słowo trampolina, to właśnie tutaj, dowiecie się dlaczego trampolina ogrodowa jest świetnym pomysłem na prezent z okazji dnia dziecka. Duży wybór trampolin w niskich cenach znajdziesz na Hop-sport.pl

Zalety zabawy na trampolinie

Trampolina to świetny sposób na odreagowanie różnego rodzaju stresu. Dzieci też się boją i stresują w szkole, czy nawet w przedszkolu. Na takiej trampolinie mogą się wyszaleć i zapomnieć o małych i dużych problemach. Dodatkowo zabawy na trampolinie pomogą dzieciom poprawić swoją formę fizyczną. Takie małe szaleństwa i podskoki chronią dzieci przed otyłością. W czasie zabawy i wygłupów na trampolinie całe ciało jest pobudzone do zabawy, a przemiana materii również przyspiesza. Wtedy pracują niemal wszystkie części ciała i mięśnie. Co ważne, taka aktywność fizyczna nie obciąża stawów, wzmacnia kondycję i kości. Dzieci skaczące na trampolinie w ogrodzie oddalonym od zanieczyszczonego powietrza mają szansę się dotlenić.

Czy trampolina ogrodowa jest bezpieczna?

Będzie bezpieczna pod warunkiem, że będziemy pilnować swoje dzieci podczas zabawy i trzymać się kilku prostych zasad:

 • Na trampolinie może skakać równocześnie jedynie dwójka dzieci
 • W czasie przebywania na trampolinie nie pijemy, nie jemy oraz nie żujemy gumy!
 • Na trampolinie nie wykonujemy żadnych wielkich akrobacji, typu specjalne upadki na plecy, czy salta
 • Nie zeskakujemy z trampoliny
 • Nie wskakujemy na trampolinę z innych przedmiotów
 • Na trampolinie bawimy się bez biżuterii, typu kolczyki, łańcuszki, czy pierścionki
 • Dzieci, które nie ukończyły jeszcze 6 roku życia, powinny skakać na trampolinie same, ponieważ nie mają jeszcze bardzo dobrej równowagi.
 • Najlepiej będzie, jeśli dziecko podczas zabawy będzie trzymać się jak najbliżej środka trampoliny
 • Nie korzystamy z trampoliny w czasie silnego wiatru

Na co zwrócić uwagę przed zakupem trampoliny

 • Stelaż – profile powinny być solidne, grube i zabezpieczone pianką
 • Nogi – wykonane z solidnych materiałów, muszą być wytrzymałe i stabilne
 • Sprężyny i osłony – sprężyny muszą być mocne i wykonane z materiału odpornego na odkształcenia. Bardzo ważny jest również zaczep, który spełnia kluczową funkcję podczas szaleństwa na trampolinie. Zakupując trampolinę, zwróćmy uwagę na to, aby była wyposażona w specjalną osłonę, która zabezpieczy przed dostaniem się nogi pomiędzy sprężyny.
 • Trampolina ogrodowa dla dzieci z siatką – siatka jest niezbędnym elementem przy każdej trampolinie. To ona w dużej mierze dba o bezpieczeństwo naszych dzieci. Dzięki niej mamy pewność, że nikt nie wypadnie z trampoliny podczas zabawy. Musi być ona wykonana z materiałów odpornych na ewentualne uszkodzenia.
 • Maksymalne obciążenie – to również element, który jest bardzo ważny. Dzięki niemu wiemy, kto może skakać na trampolinie i ile dzieci może na niej przebywać.
 • Certyfikaty – tutaj niezbędny jest certyfikat CE (potwierdzający zgodność produktu z ze standardami obowiązującymi w UE) oraz certyfikat bezpieczeństwa TÜV.

Kto nie powinien skakać na trampolinie?

Pomimo tego, że trampolina ogrodoa ma bardzo dobry wpływ na całe ciało, również tutaj istnieją pewne przeciwwskazania. Na trampolinie nie powinny przebywać osoby i dzieci, które cierpią między innymi na zaburzenia równowagi, problemy z kręgosłupem, zaburzenia hormonalne oraz zaburzenia gospodarki mineralnej. Kupując dziecku prezent, zawsze dokonujmy wyboru z myślą o bezpieczeństwie i zdrowiu naszej małej pociechy.

Share