Ubierz się na lato – styl etno wraca do łask

Nie tylko kolia pereł stała się nieśmiertelnym klasykiem, który nigdy nie wychodzi z mody. Każdy letni sezon to także powrót do egzotycznego etno! Nierzadko kojarzące się z latami 60. stroje i dodatki przywołują na myśl szalone czasy wolnomyślicieli. Odpowiednio zestawione sprawdzą się w każdym wieku!

Stylizacje dobrze dopasowane
Boho, etno czy folk to tylko niektóre z określeń na hippisowski styl, który chętnie propagujemy wychodząc na ulice podczas upalnych dni. Długie spódnice szyte z lekkich, zwiewnych tkanin, rozpuszczone włosy oraz kwieciste sukienki stały się niejako synonimem letniej mody. Niemniej jednak łączenie wielu motywów i kolorów, które powinny stanowić istotę w tego typu stylizacji wymagają sporej inwencji twórczej oraz dodatkowej umiejętności zestawiania z sobą wielu rodzajów materiałów. Aby więc całość nie wyglądała na przypadkowy zestaw z second handu, warto zainspirować się stylem pionierek gatunku, do których należy Kate Moss i Sienna Miller.

Postaw na dodatki
Niestety, panie o nieco bardziej przysadzistej sylwetce przyobleczone we wzorzyste motywy kwiatowe czy zwierzęce mogą nie wyglądać korzystnie. Ale to nie znaczy, że etno nie jest dla nich! Jeden, ale za to barwny i wyraźny akcent w postaci folkowej biżuterii sprawi, że każda niepozorna stylizacja nabierze zupełnie innego charakteru. Długie wisiorki z elementami piór, pacyfek i wiszących koralików wysmuklą sylwetkę i stworzą wizerunek temperamentnej osoby. Marka Mokobelle proponuje także zestawy bransoletek nawiązujących do gorących terenów dzikiej Afryki, Ameryki Południowej czy Indii, które idealnie dopełnią całość letniej kreacji. A ozdób na ręce w stylu boho nigdy zbyt wiele – dopuszczalne jest tutaj łączenie wszelkich materiałów, począwszy od cieniutkich nitek, rzemyków, po szlachetne kamienie i imitujące złoto łańcuszki.

Styl etno to zatem doskonała propozycja na lato dla każdej z nas, niezależnie od wieku i sylwetki- wystarczy tylko zastosować zasadę ilości, która w przypadku kobiet dojrzałych i puszystych brzmi „mniej znaczy więcej”.

Inspiracje pinterest.com

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Nikt chyba nie zaliczy wizyt u dentysty do przyjemnych. Niektórzy…