W jaki sposób klimatyzacja wpływa na zdrowie?

Często można usłyszeć, że klimatyzacja szkodzi zdrowiu, powoduje złe samopoczucie oraz że jej następstwem jest szereg chorób. Czy to prawda? Czy klimatyzacja aby na pewno ma negatywny wpływ na nasze zdrowie? Jakie posiada zalety? Poznaj odpowiedzi na te pytania, czytając poniższy artykuł!

Jak wygląda praca klimatyzatora?

Warto najpierw wytłumaczyć na czym polega sama praca klimatyzatora. Jest to urządzenie, które może pracować nie tylko w wersji chłodzącej, ale również chłodząco-grzejącej – jest ono wtedy wyposażone w pompę ciepła. Większość modeli posiada także funkcję wentylowania i osuszania powietrza, czy regulacji wilgotności względnej powietrza. Każdy nowoczesny klimatyzator jest wyposażony w filtry powietrza, które poprawiają jakość powietrza w pomieszczeniu. Dzięki automatycznej regulacji temperatury, urządzenie utrzymuje stałą temperaturę.

Klimatyzacja wymaga regularnego czyszczenia i dbania o stan filtra oraz jego okresową wymianę. Ponadto należy również dokonywać serwisu, aby chronić system przed namnażaniem się bakterii i nieprzyjemnymi zapachami.

Skoro klimatyzator posiada filtry, a regularne czyszczenie chroni sprzęt przed bakteriami czy roztoczami, to czy klimatyzacja na pewno jest zła dla naszego zdrowia?Może ona negatywnie wpłynąć na nasze zdrowie tylko wtedy, kiedy jest źle użytkowana. Co robić, aby temu zapobiec?

Odpowiednia konserwacja i parametry pracy klimatyzatora

Posiadając klimatyzator w swoim domu powinniśmy przynajmniej raz do roku dokonywać jej konserwacji. Filtry natomiast należy czyścić co mniej więcej 500 godzin pracy urządzenia. Jeżeli nie będziemy dbać o nasz klimatyzator, to stanie się on idealnym środowiskiem do rozwoju grzybów i pleśni. Ich obecność sprzyja rozwojowi chorób, więc osoby z obniżoną odpornością (osoby starsze, chorujące przewlekle i dzieci) mogą często chorować. Aby tego uniknąć, oprócz prawidłowej i regularnej konserwacji, należy także ustalić optymalną temperaturę w klimatyzowanym pomieszczeniu. Warto też przestrzegać zasady zachowania niewielkiej różnicy w stopniach między pomieszczeniem, a środowiskiem zewnętrznym – około 6-7 stopni. Idealnym rozwiązaniem są klimatyzatory z funkcją sterowania za pomocą Wi-Fi. Możemy je wtedy uruchomić przed powrotem do domu, dzięki poczujemy przyjemny klimat po wejściu do mieszkania.

Klimatyzacja, a zdrowie

Odpowiednio użytkowana klimatyzacja ma pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Jest ona szczególnie dobra dla alergików i astmatyków. To, że zrezygnujemy z instalacji klimatyzatora w naszym domu, nie oznacza, że poprawimy nasz stan zdrowia. Na wszelkie schorzenia, kojarzone z tym urządzeniem nakłada się wiele różnych czynników.

Klimatyzatory od Termopol Ice

Termopol Ice jest firmą, która w swojej ofercie posiada klimatyzatory od światowych marek, takich jak Daikin, Gree, Haier czy Mitsubishi. Pracujący tam specjaliści posiadają wieloletnie doświadczenie w montażu i serwisu klimatyzacji. Jeżeli więc chcesz zainwestować w klimatyzator, to zgłoś się do najlepszych!

Artykuł sponsorowany

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Wesele to jedno z tych wyjątkowych wydarzeń, które nie tylko…