W jaki sposób pozbyć się rozstępów?

Z tym problemem spotyka się większość przyszłych lub świeżo upieczonych mam. Czym są rozstępy? Jak z nimi skutecznie walczyć i sprawić, aby te niemile widziane zmiany skórne nie przyćmiły radości z powiększającego się ciążowego brzuszka?

Co to są rozstępy i gdzie się pojawiają?

To zmiany skórne czerwonego lub białego koloru, które pojawiają się na skórze najczęściej na skutek przybrania na wadze lub nagłej utraty kilogramów. Ciążowe rozstępy zauważyć można zwłaszcza na skórze rosnącego brzucha, ud, pośladków, na rękach i piersiach. Powstają one na skutek zerwania włókien kolagenowych, za co z kolei odpowiedzialne są zmiany hormonalne zachodzące podczas ciąży. Skóra nienaturalnie się rozciąga i jest znacznie mniej elastyczna. To wszystko sprawia, że struktura tkanki się uszkadza – nietrudno więc o stan zapalny. Kobieta może wówczas odczuwać swędzenie i pieczenie, a następnie zaobserwować pojawiające się w miejscach nieregularne linie czerwonego lub fioletowego koloru (z czasem bledną). Czas więc natychmiast działać, by zapobiec dalszemu pogłębianiu się zmian!

 Jak z nimi skutecznie walczyć i sprawić, aby te niemile widziane zmiany skórne nie przyćmiły radości z powiększającego się ciążowego brzuszka?
Jak z nimi skutecznie walczyć i sprawić, aby te niemile widziane zmiany skórne nie przyćmiły radości z powiększającego się ciążowego brzuszka?

Co robić?

Liczy się przede wszystkim racjonalne podejście. Rozstępy to powszechny problem, ale możesz zrobić wiele, by im zapobiec. Kluczową rolą jest odpowiednia pielęgnacja zmienionej skóry. Warto zaopatrzyć się w balsam przeciw rozstępom dla kobiet w ciąży Mustela. Kiedy ciało wystawione jest na ciężką próbę, przyda się odpowiednie nawilżenie i wzbogacenie w odpowiednie składniki. Gładka skóra to nie marzenie, lecz realny cel, który możesz osiągnąć przy regularnym stosowaniu kosmetyku. Balsam przeznaczony jest zarówno dla kobiet w ciąży, jak i karmiących matek. Z powodzeniem można go stosować do codziennej pielęgnacji. Uczucie pieczenia i swędzenia znika, a skóra staje się przyjemna w dotyku. Warto również zastosować odpowiednią dietę bogatą w witaminy, takie jak: A, E, PP i B5 oraz potrzebne makrolementy – krzem oraz cynk. Warto dołączyć do tego lekkie, niezbyt forsowne ćwiczenia, by w ten sposób jeszcze bardziej pobudzić ciało do regeneracji.

Nie martw się. Choć walka z rozstępami nie należy do najłatwiejszych, odpowiednia profilaktyka powiązana z zastosowaniem kosmetyków, diety i ćwiczeń, dadzą pożądane efekty. Najważniejsze jest to, ile szczęścia zyskałaś dzięki narodzinom malucha. Albo ile zyskasz – przyszła Mamo.

Artykuł sponsorowany

Share