Wartość sentymentalna – jak uczynić prezent bardziej osobistym?

Ankiety przeprowadzone wśród użytkowników aleupominek.pl wykazały, że większość ludzi w podarunkach najbardziej ceni sobie tak zwaną wartość sentymentalną. Idąc tym tropem można stwierdzić, że konsumenci pod względem prezentów dzielą się na dwie grupy. Pierwszą z nich stanowią osoby, które starają się podejść to tej kwestii racjonalnie, bazując zwój zakup na zainteresowaniach, hobby i preferencjach bliskiej im osoby, starając się zakupić taki produkt, który przypadnie jej do gustu. Zazwyczaj jest to poprzedzone subtelnym wypytywaniem odnośnie oczekiwanego podarunku, dlatego częściowo traci się tu element niespodzianki.

Druga grupa to z kolei ludzie o bardziej emocjonalnym podejściu do podarunków, którzy inwestują w coś zupełnie innego. Rezygnując z praktycznych aspektów upominku, stawiają oni na prezenty personalizowane, odnosząc się, na przykład, do ważnych wydarzeń czy pamiętnych rocznic z życia drugiej osoby. Tego typu wyroby, chociaż nie zawsze wykonane ręcznie, posiadają pewien osobisty wymiar, który nadaje im szczególnej, niematerialnej wartości.

Czy prezent personalizowany to dobry pomysł?

Badania rynku wskazują na wzrost popularności podarunków wykonywanych na zamówienie. Jest to bardzo ciekawe rozwiązanie, ponieważ pozwala wręczyć komuś upominek, który z pewnością zrobi wrażenie, bez konieczności długiego poszukiwania idealnego prezentu. Co więcej, prezenty personalizowane z reguły są całkiem tanie, dlatego nie trzeba martwić się o zbędne przepłacanie.

Jakie są najpopularniejsze prezenty personalizowane?

Na rynku dostępne jest wiele, rozmaitych sprzętów, gadżetów i innych akcesoriów z możliwością personalizacji. Analiza ofert poszczególnych firm kilka, najpopularniejszych na dzień dzisiejszy wyrobów, na które decydują się ludzie w ramach osobistych podarunków. Wymienić można tu:

  • Biżuterię – Nieśmiertelniki, naszyjniki ze zdjęciem, grawerowane sygnety – jeśli chodzi o ozdoby, możliwości związanych z personalizacją jest wiele. Jest to interesujący pomysł na użytkowy podarunek.
  • Plakietki – Plakietka wyposażona w osobisty grawerunek, fotografię czy obrazek jest bez wątpienia bardzo uniwersalnym i bezpiecznym sposobem na udany prezent. Powinna się świetnie prezentować na półce czy za witryną.
  • Koszulki – Spersonalizowany nadruk na koszulce to koncept dobrze znany i popularny już od dłuższego czasu. Okazuje się, że tego typu ciuchy wcale nie wyszły z mody!
  • Gadżety – Drobne akcesoria, takie jak zapalniczki, pudełka lub karafki z pewnością przypadną do gustu każdemu. Jest to niedrogi, a jednocześnie bardzo kreatywny pomysł na miły upominek.

Jak widać, wybór jest naprawdę szeroki, dlatego przeglądnięcie oferty najpopularniejszych producentów wystarczy, aby odszukać coś wartego uwagi.

Artykuł sponsorowany


Komentarze

komentarze