Węgiel aktywny a codzienny rytuał picia kawy

rytuał picia kawy

Kiedyś wszystkie staruszki w codziennej apteczce posiadały węgiel aktywny w postaci czarnych pastylek. Przez wiele lat nie pamiętano o jego niezwykłych właściwościach oraz wybitnej efektywności, po to, by dziś ponownie zacząć doceniać skuteczność aktywnego węgla, określanego również jako węgiel leczniczy bądź węgiel aktywowany.  

Węgiel leczniczy posiada korzystne dla organizmu właściwości. A gdyby tak zsumować je ze swoimi codziennymi rytuałami? Co z tego mogłoby wyniknąć? O tym za moment. Najpierw odkryjmy jakie zalety posiada węgiel aktywny, jakie ma zastosowanie i dlaczego w ogóle warto go stosować?  

Właściwości węgla leczniczego:

  • wspomaga eliminację wzdęć i niestrawności, 
  • likwiduje biegunki oraz zatrucia żywieniowe, 
  • niweluje przebarwienia na zębach dostrzegalne głównie u osób spożywających spore ilości kawy lub palących papierosy, 
  • pomaga poradzić sobie z zatruciami lekami oraz związkami chemicznymi,
  • wspiera oczyszczanie organizmu poprzez eliminację toksyn,
  • wycisza podrażnienia cery oraz przyspiesza leczenie się,
  • koryguje odcień cery, głównie w przypadku skóry tłustej oraz dotkniętej niedoskonałościami. 

Zastosowanie węgla leczniczego

Węgiel leczniczy często stosowany jest w kosmetyce – wykorzystywany jest w maseczkach oczyszczających bądź w trakcie stosowania zabiegu rozjaśniania zębów. Stanowi jednak szeroko pojmowane zastosowanie w eliminowaniu różnych przypadłości układu pokarmowego. Węgiel leczniczy polecany jest w przypadku eliminacji: 

  • biegunek – węgiel leczniczy ma właściwości spajające, dzięki czemu pochłania toksyny i bakterie powodujące biegunkę i wraz z nimi jest usuwany z organizmu. Przykrywa również powłoką osłonową błonę śluzową układu pokarmowego oraz ochrania ją przed szkodliwymi substancjami.  
  • zatruć pokarmowych – węgiel aktywny spaja nie tylko bakterie i toksyny. Pomaga także wyzwolić układ pokarmowy od substancji chemicznych, jakimi został zanieczyszczony. Należy jednak wiedzieć, że węgiel leczniczy powinien być podany do jednej godz. od zażycia trucizny a jego porcja powinna być choćby dziesięć razy większa od porcji toksyny.  
  • nadwagi – aktywny węgiel asymiluje także kwasy tłuszczowe z pokarmów oraz przeciwdziała ich wchłanianiu. Jednocześnie wspomaga odciążanie organizmu od istniejących w nim toksyn, a co za tym idzie wpływa pozytywnie na ulepszenie procesów trawiennych.  

Kawa z węglem aktywnym

Świetnym rozwiązaniem, zwłaszcza dla pasjonatów kawy jest Easy Black Latte. Jest to smaczna rozpuszczalna kawa, zawierająca w składzie aktywny węgiel, dzięki czemu bez odchodzenia od swojego zwyczaju spożywania porannej kawy można wesprzeć trawienie, dając organizmowi właściwą dawkę węgla aktywnego, który usunie z niego niebezpieczne substancje, przywróci prawidłową pracę układu pokarmowego oraz nie dopuści, aby kwasy tłuszczowe stały się przez niego przyswojone. Tym samym kawa gwarantuje organizmowi optymalny detoks, pokonując przy tym także wzdęcia i uczucie ociężałości.  

W składzie Easy Black Late odszukać również można olej MCT. Jest to olej, który zawiera dobre dla organizmu średniołańcuchowe kwasy tłuszczowe, które nie odkładają się jako tłuszcz, a są źródłem energii. Ponadto olej MCT wspiera proces termogenezy, inaczej zamiany tłuszczu w energię. Zaletą, którą przynosi olej MCT jest także dłuższe poczucie nasycenia, co sprawia, że dłużej nie doznajemy głodu, więc zjadamy mniejsze racje posiłków.  

Przygotowanie Easy Black Latte odbywa się tak samo, jak w przypadku zwykłej kawy rozpuszczalnej. Wystarczy wsypać 3 miarki (15g) sproszkowanej kawy do gorącej, ale niebędącej wrzątkiem wody. W 1 porcji znajduje się 84 mg kofeiny pochodzącej z kawy rozpuszczalnej. Węgiel aktywny nie wpływa na smak kawy.

Share