Wesele w rytmie slow. Jak zorganizować przyjęcie w drewnianej stodole?

Coraz więcej młodych par poszukuje niesztampowych miejsc na swoje wesele. Do gustu wielu osobom przypada drewniana stodoła. Jak dobrze zorganizować uroczystość w takim otoczeniu? Wiele firm organizujących wesela prześciga się pomysłami na oryginalne miejsca. Wiejska stodoła daje świetny klimat i jest wprost idealna na zorganizowanie wydarzenia w plenerze. Ślub w stylu boho czy romantycznym w takiej przestrzeni nawiązuje do natury. Jest sielski, klimatyczny i swojski, pełen ziół i regionalnych potraw.

Weselna stodoła – miejsce z duszą

Stare, lecz doskonale zachowane miejsca mają swój potencjał. Przy odrobinie starań można w nich wyczarować niesamowitą aranżację, którą nie tylko państwo młodzi, ale też ich goście zapamiętają na długo. Stodoła daje również znakomite tło do sesji fotograficznej. Jeśli chodzi o ślub w plenerze Mazowieckie jest potentatem w liczbie uroczych miejsc tego typu. Lipowe Siedlisko to absolutny lider, przyciągający pary chcące urządzić wesele w stylu slow.

Co warto wziąć pod uwagę podczas organizacji wesela w stodole?

Drewniane ściany, podłoga i sufit stanowią świetne tło dla wyjątkowych dekoracji, zwłaszcza tych przygotowanych na bazie dzikich traw czy polnych kwiatów – chabrów, malw czy maków. To również okazja do zadbania o wyjątkowe, nietuzinkowe oświetlenie, na przykład w formie girlandy rozwieszonej pomiędzy belkami. Warto przy tym pamiętać, aby bawiąc się w tego rodzaju obiektach zadbać o bezpieczeństwo. Wszelkiego typu świece czy otwarty ogień powinny być skonsultowane z właścicielem obiektu. Pięknie prezentować się będą w takiej przestrzeni również makramy czy łapacze snów, swobodnie powiewające na wietrze. Bez wątpienia drewniana stodoła ma ogromny potencjał, jeśli chodzi o organizację wyjątkowych, rodzinnych wydarzeń w plenerze.

wesele w rytmie slow

O które elementy warto zadbać, urządzając wesele w stodole?

Tym, co bez wątpienia jest ważne podczas przygotowywania ceremonii weselnej w stodole, jest komfort termiczny gości. Jak na budynek gospodarczy z desek przystało, jest on świetnie wentylowany, dlatego upalnym latem sprawdzi się jak znalazł. Problem może jednak pojawić się o każdej innej porze roku. Bez dodatkowego ogrzewania gościom i parze młodej może być zbyt chłodno. Warto przemyśleć również odpowiednią organizację przestrzeni. Niezbędne jest odpowiednie rozstawienie stołów, ale też pozostawienie miejsca do tańczenia, dla zespołu muzycznego, ulokowania słodkiego stołu, fotobudki czy też innych atrakcji.

Lipowe Siedlisko, zlokalizowane pomiędzy Warszawą a Lublinem, ma w swojej ofercie dobrze przygotowane zaplecze pod wszelkiego typu imprezy, w tym:

  • przestrzeń do spania w zrewitalizowanych budynkach gospodarczych,
  • klimatyczne i niesamowite wnętrze stodoły,
  • kompleksowo przygotowany podest taneczny z zadaszeniem,
  • przestrzeń w plenerze, idealną na złożenie przysięgi małżeńskiej.
wesele w rytmie slow

Podsumowując, organizacja wesela w stodole pozwala na wzięcie udziału w wyjątkowej ceremonii. Bliskość natury, autentyczność miejsca, piękno obiektów i krajobrazu – wszystko to sprzyja wypowiadaniu ważnych słów i planowaniu wspólnej przyszłości.

Artykuł sponsorowany

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Ta jedna z najczęściej używanych tkanin, jest powszechnie wykorzystywana do…