Większy metraż w kilka chwil? Fototapeta 3d powiększy kameralny pokój!

Mały metraż mieszkania może spędzać sen z powiek. Jeśli doskwiera nam to, że salon nie jest tak przestronny, jakbyśmy chcieli, a sypialnia nie otwiera się na rozległy widok, który rozjaśniłby kameralne wnętrze, w tym artykule znajduje się proste rozwiązanie tych problemów. Jest to fototapeta 3d, która zmieni jakość naszego codziennego życia.

Dla wielu z pewnością brzmi to nieprawdopodobnie, że ścienna dekoracja zmieni tak wiele, ale to prawda. Złudzenia optyczne mogą sprawić, że płaska powierzchnia będzie przypominać wypukłą, a nieruchoma kompozycja będzie wyglądać, jakby falowała na naszych oczach. Podobny efekt zyskamy, gdy na ścianie pojawi się fototapeta odwzorowująca trójwymiarową rzeczywistość. Dzięki niej nasz pokój nie będzie zamknięty płaską ścianą, lecz otworzy się na zachwycający widok. W ten sposób kameralny metraż zyska głębię, która zmieni nasze postrzeganie mieszkania. A w jakiej stylizacji sprawdzi się taka dekoracja? Wszystko zależy od tego, na jaki motyw przedstawieniowy się zdecydujemy, a możliwości jest naprawdę sporo.    

Kolorowy deseń, który łączy pokolenia  

Styl eklektyczny to idealne rozwiązanie dla każdego, kto lubi nieoczywiste połączenia w wystroju i kto kocha styl nowoczesny, ale bliskie mu są także rozwiązania w duchu retro. Estetyka ta pozwala nam bowiem łączyć w jednym pomieszczeniu przeszłość i teraźniejszość, to, co modne jest teraz z tym, co na topie było kilka dekad temu. Styl ten cieszy się obecnie dużą popularnością, dlatego w Internecie znajdziemy wiele ciekawych inspiracji, które pokażą nam, w jaki sposób skomponować taki wystrój. By przestrzeń doskonale się prezentowała, warto zadbać nie tylko o odpowiednie meble, sprzęty i bibeloty, ale także o dekorację ścian. Nasza propozycja to geometryczna fototapeta 3d do salonu, która prezentuje przestrzenny deseń. Jeśli postawimy na kolorowy wariant (mogą to być pastelowe odcienie), zyskamy ozdobę, od której  nie będzie można oderwać oczu. Pomysłów warto poszukać w designie lat 70., bo wówczas modne były właśnie barwne fototapety na ścianach.

Przepustka do całkiem nowego wystroju


Dla odmiany teraz udamy się w stronę przyszłości i zobaczymy, w jaki sposób ozdobić współczesną aranżację, by optycznie ją powiększyć. Inspiracją dla nas będzie zarówno nowoczesna architektura, jak i filmy science-fiction. Spośród bogactwa wzorów postawiliśmy bowiem na kompozycje, które przedstawiają ultranowoczesne tunele, które zaskakują swoją niecodzienną formą. Taka fototapeta będzie się zachwycająco prezentować zwłaszcza w dwóch stylizacjach. Jedną jest industrialna, drugą minimalistyczna estetyka. Dzięki temu, że na takim wzorze bardzo mocno uwidoczniony został trójwymiarowy charakter, to idealne rozwiązanie do bardzo małego pokoju. Sprawdzi się nie tylko w salonie czy przedpokoju. Jeśli pracujemy zdalnie i swój zawód wykonujemy w domu, to taka fototapeta okaże się strzałem w dziesiątkę. Dzięki niej nasz home office zyska niepowtarzalny klimat i wrażenie dodatkowej przestrzeni.

Zabytkowe schody do trzeciego wymiaru


Pozostaniemy jeszcze na chwilę w architektonicznym temacie. Tunele odstawiamy na bok i przyjrzymy się teraz fototapetom, które prezentują urokliwe, zabytkowe miasta i miasteczka. Spacerując uliczkami Rzymu, Neapolu, Dubrownika czy Paryża z łatwością natrafimy na malownicze zakątki oddalone od zgiełku centrum, w których życie płynie wolniej. Starodawne kamienne domy i schody wspinające się po zboczach przeniosą nas niczym teleport do całkiem innej rzeczywistości – słonecznej i wakacyjnej. Takie oblicze znanych nam miast będzie pasować jak ulał zarówno do stylizacji w duchu retro, jak i wystroju urządzonego w romantyczny sposób. Zaletą takiej fototapety jest to, że może ona przedstawiać miejski pejzaż zarówno w pionowej, jak i poziomej orientacji, dzięki czemu możemy ozdobić nawet wąską ścianę w bardzo małym pomieszczeniu. Takie rozwiązanie z pewnością warto rozważyć także w przypadku kameralnej lub tzw. ślepej kuchni, która pozbawiona jest okien.

Pejzaż o jakim marzy każdy z nas


Jako ostatnia pojawi się wyjątkowa fototapeta 3d. Góry, morze, leśny zakątek, a może polna łąka? Który z tych widoków chcielibyśmy oglądać każdego dnia? Ścienna dekoracja z zachwycającym pejzażem nie tylko wprowadzi pod nasz dach namiastkę natury, ale pozwoli nam się także cieszyć naszym wymarzonym krajobrazem bez względu na to, gdzie mieszkamy. Wyobraźmy sobie, że w salonie siedząc na kanapie będziemy widzieć malownicze jezioro, w którym odbija się niebo, z kolei w sypialni ukołyszą nas do snu rozkołysane fale. Każdy z tych widoków zagwarantuje nam także to, że zmieni się nasze dotychczasowe postrzeganie metrażu i nawet mały pokój dzięki takiej ozdobie będzie sprawiał wrażenie o wiele większego. By spotęgować efekt o jaki nam chodzi, możemy zdecydować się na pejzaż uchwycony w momencie wschodu słońca, ponieważ złote promienie dodatkowo rozjaśnią kameralny metraż. 

Aż tyle różnych pomysłów znajduje się w zasięgu naszej ręki, by uporać się z mankamentem, jakim jest niewielki metraż mieszkania. Wybierzmy opcję, która będzie idealna do naszego wystroju, i cieszmy się nową jakością przestrzeni.  

Tekst przygotowany we współpracy z Myloview.pl

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Jeżeli twoją pasją jest fotografia i posiadasz tysiące zdjęć zalegających…