Wiemy kto przejmuje Louis Vuitton!

Odkąd Marc Jacobs postanowił opuścić Louis Vuitton i skupić się na pracy dla własnych marek, w świecie mody zawrzało  – kto zostanie następnym dyrektorem kreatywnym marki?

Jak wiadomo, Louis Vuitton powróciło do świetności dzięki talentowi i charyzmie jakie miał właśnie Marc Jacobs. Francuski dom mody wiele lat temu był na skraju upadłości i nadzieję na odbudowanie potęgi marki pokładano w świeżym umyśle młodego projektanta. Pomysłowość Jacobs’a odniosła niebywały sukces i od 1997 roku Marc nie rozstawał się z domem mody, aż do tej pory. Od tamtego czasu LV jest jedną z najbardziej prestiżowych marek na świecie. Nie trudno jest zatem zrozumieć dlaczego temat następcy Marc’a jest tak głośny.

Jeszcze głośniej zrobiło się odkąd oficjalnie została potwierdzona informacja – Nicolas Ghesquière nowym dyrektorem kreatywnym Louis Vuitton! Dlaczego wybór tego projektanta jest tak zaskakujący? Wiadomym jest bowiem, że Nicolas Ghesquière od wielu lat pracował dla domu mody Balenciaga. Tak jak w przypadku marki Louis Vuitton, Baleciaga również miała problemy i jej „wybawcą” został właśnie Nicolas. W związku z tym, że te dwa domy mody od zawsze konkurowały ze sobą, nie trudno jest się domyślić, że ci dwaj panowie także za sobą nie przepadali.

Można się też domyślić, że decyzja o przejściu Nicolasa do konkurencji jest pewnego rodzaju robieniem na złość wobec Balenciagi. Projektant bowiem jest w trakcie wojny na poziomie sądowym z dawnym pracodawcą. Ghesquière został pozwany o naruszenie dobrego imienia marki, po tym jak w jednym z wywiadów osądził dom mody w negatywny sposób.

Mimo zaskoczenia odnośnie decyzji domu mody Louis Vuitton stawiamy, że Nicolas Ghesquière nie zaszkodzi marce, wręcz przeciwnie. Projektant ma wnieść innowacyjność i wyrafinowanie do damskich kolekcji. Co wyjdzie z tych postanowień – zobaczymy już w marcu przy kolekcji jesień/zima 2014/2015 tworzonej już przez Nicolas’a Ghesquière.
Projektantowi serdecznie gratulujemy nowego stanowiska i życzymy powodzenia!

kolaż

 

Barbara Jańczak

Share