Windsurfing w Jastarni – dlaczego warto zapisać się na kurs?

Windsurfing to świetny sposób na spędzanie czasu nad morzem. Pozytywnie wpływa na samopoczucie i jest przeznaczony dla osób w każdym wieku. Swoją przygodę warto rozpocząć od kursu windsurfingu dla początkujących. Co warto wiedzieć przed rozpoczęciem nauki?

Windsurfing to dość wymagająca dyscyplina sportu, która pozytywnie wpływa na zdrowie. Wzmacnia ciało i poprawia krążenie krwi, a przy tym redukuje stres i odpręża. Jednak zanim przyjdzie czas na zakup najlepszej deski, regaty wyścigowe i obozy windsurfingowe, warto zapisać się na kurs windsurfingu, aby nauczyć się pływania na desce. Dla kogo jest przeznaczony kurs?

Windsurfing – kto może wziąć udział w kursie?

Windsurfing to sport dla osób w każdym wieku – zarówno dzieci, jak i dorosłych. Naukę można rozpocząć już od 5 roku życia, a górna granica wieku nie istnieje. Odpowiedni sprzęt i dobranie poszczególnych elementów do konkretnej osoby, a także specjalne metody szkoleniowe pozwalają na prowadzenie zajęć nawet z małymi dziećmi. Doświadczeni instruktorzy i profesjonalny sprzęt, z którego korzystają kursanci, sprawiają, że z kursu mogą skorzystać osoby na każdym etapie zaawansowania. Choć windsurfing nie wymaga ponadprzeciętnej sprawności fizycznej, planując udział w kursie, warto zadbać o swoją kondycję. Jako że windsurfing jest sportem ekstremalnym, podczas jego uprawiania istnieje ryzyko doznania kontuzji, jednak pozostając w dobrej formie, minimalizujemy to ryzyko.

Windsurfing w Jastarni

Jak wygląda nauka windsurfingu?

Kursy windsurfingu składają się z zajęć z instruktorem oraz godzin samodzielnego wypożyczenia sprzętu w celu doskonalenia nowych umiejętności. Zajęcia są przeznaczone dla osób o różnym stopniu zaawansowania, dlatego poziom, intensywność i czas trwania kursu jest dopasowany do indywidualnych potrzeb. Zapisując się na kurs, nie trzeba posiadać własnego sprzętu, ponieważ kursant otrzymuje wszystko, co jest niezbędne podczas szkolenia. Kurs windsurfingu to szansa na zdobycie umiejętności pływania w ślizgu, startu z wody, czy też ślizgowego zwrotu przez rufę. W przypadku słabego wiatru można natomiast dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy i poznać oldschoolowy freestyle.

Windsurfing i kitesurfing Jastarnia

Jastarnia to jedno z najlepszych w Europie miejsc do uprawiania windsurfingu i kitesurfingu. Często wieje równy wiatr, a akwen jest niezafalowany, dzięki czemu warunki są idealne. Dużym atutem jest też płytka woda, która znacznie wpływa na komfort podczas nauki windsurfingu. To właśnie w Jastarni znajduje się największa płycizna na całym półwyspie. Dzięki sprzyjającym warunkom można szybciej zobaczyć efekty nauki i rozwinąć swoje umiejętności w windsurfingu i kitesurfingu.

Artykuł sponsorowany

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
O stylu danego wnętrza decydują zazwyczaj szczegóły. Odpowiednio dobrana kolorystyka,…