Zdawałoby się, że podarowanie parze młodej kwiatów jako wyrazu gratulacji to nieodłączny element ślubów. Ale czy faktycznie tak jest ?

Moda się zmienia. Ale nie tyczy się to tylko kwestii ubioru czy dekorowania mieszkań. Sposoby na modne i oryginalne wesela wciąż są urozmaicane a jak się okazuje, nie tylko one. Coraz częściej narzeczeni postanawiają uprzedzić swoich gości, że kwiatów w prezencie nie przyjmują. Zamiast tego wolą otrzymać… butelkę wina !

Fani tradycji będą zapewne dość sceptycznie nastawieni do takich pomysłów, ale z drugiej strony, czy otrzymanie butelki wina zamiast kwiatów nie będzie praktyczniejsze ? Kwiaty szybko więdną, a zapasów wina nigdy za wiele. Co więcej, kwiaty trzeba też jakoś przewieźć z imprezy weselnej do domu, co wiąże się z zapełnionym nimi samochodem i tapicerką pełną płatków i listków. Na pewno wygodniej jest uprzednio sprawić sobie jakiś karton, ułożyć w nim wina i postawić w bagażniku. Znalezienie kartonu to żaden problem a pomyślmy ile miejsca w naszym samochodzie zaoszczędzimy.

Przedstawienie tych plusów zapewne wystarczy przyszłemu małżeństwu do zastanowienia się, co byłoby lepszym prezentem ślubnym. Wybór zależy od ich preferencji, tak więc więcej do napisania na ten temat nie mam. Można za to zastanowić się nad tym, w jakiej sytuacji postawieni są goście, którzy są ,,przymuszeni” do wręczenia takiego a nie innego podarku. Niektórzy z nich chcą z pewnością, aby ich bukiet kwiatów czy też butelka wina została przez młodą parę zapamiętana. Wiadomo, że kupno kwiatów to sprawa dość prosta. Wybieramy zatem bukiet, który, naszym zdaniem, wydaje się najładniejszy. Jednak co, jeśli wybieramy się na wesele, a przyszli małżonkowie zażyczyli sobie butelkę wina w prezencie ? Dla tych, którzy nie czują potrzeby stworzenia czegoś wyjątkowego, zwyczajnie zapakowana w papier prezentowy butelka będzie wystarczająca. Jeśli chcecie wyróżnić się i sprawić, że wasza butelka wina będzie zapamiętana przez młodą parę, to mam dla was kilka propozycji na przystrojenie waszych butelek.

1) Dla fanów szydełkowania, nie będzie problemem ,,ubranie” butelki we wcześniej przygotowaną białą sukieneczkę. Jeśli potrafisz szydełkować, to z pewnością taki prezent nie zostanie niezauważony !

szydełko

2) Wygląd tych butelek mnie zachwycił.  Butelki malowane ręcznie farbami, technika ta nazywa się malowaniem na szkle. Nie wiem, czy któraś z naszych czytelniczek potrafi podobne cuda ale jeśli tak to, aż żal nie wykorzystać takiego talentu. Z pewnością można też znaleźć ludzi, którzy zajmują się takim ozdabianiem butelek i dorabiają w ten sposób. Jeśli więc to Twój faworyt wśród propozycji, może nie zaszkodzi trochę poszukać ?

na szkle

3) Piękna zawieszka na winie również przykuje uwagę i dodatkowo jest to dość tani sposób na ozdobienie butelki.

zawieszka

4) Najprostszym i bardzo tanim rozwiązaniem jest zakup małego sztucznego kwiatka i wstążki, którą przewiązać możemy butelkę.

wstążka

Propozycje te są oczywiście jednymi z wielu. Zachęcam również do pobudzenia własnej kreatywności i stworzenia czegoś może nawet bardziej pięknego i oryginalnego. Życzę udanej zabawy z ozdabianiem ślubnych prezentów !

Dorota Tadych

 

Źródła zdjęć:

www.okazje.info.pl

www.drucikowo.blogspot.pl

www.dzimbolizm.blox.pl

www.slublog.pl

www.decoart.pinger.pl

www.planujemywesele.pl

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Niedawno na rynek polski wkroczyła marka fitness z Kolumbii,Adriana Arango,…