Właściwości klapków ortopedycznych

Klapki ortopedyczne kojarzą się nam przede wszystkim z pielęgniarkami i niezbyt atrakcyjną prezencją. Niedawno jednak przeżywały drugą młodość, będąc lansowane przez blogerki modowe. Regularni użytkownicy tego obuwia aż nadto doceniają ich zdrowotne właściwości.

Na czym one polegają i dlaczego nosiciele nie zamieniliby ich na żadne inne?

Klapki ortopedyczne stworzono przede wszystkim z myślą o osobach pracujących w pozycji stojącej i pomieszczeniu zamkniętym. Dlatego też widok pielęgniarek i lekarzy przemierzających szpitalne korytarze w tych właśnie butach jest tak mocno zakorzeniony w ludzkich umysłach. Dodatkowo sięgają po nie przedstawiciele takich zawodów jak: fryzjer, sprzedawca, kelner, kucharz itp. Czyli wszyscy ci, dla których ból nóg (a raczej jego brak) jest podstawowym wyznacznikiem wydajności w pracy. Oprócz tego zdrowotne klapki polecane są dla osób z nadwagą i otyłością, problemami naczyniowymi, deformacjami stóp czy cukrzycą.

Klapki ortopedyczne

W przeciwieństwie do innych butów, jak np. tenisówki, adidasy czy nawet klapki-japonki, klapki ortopedyczne nosi się naturalnie. Bez zbędnego „szurania” nogami i chodzenia w sztuczny sposób – idealnie bowiem przylegają do stopy, toteż umożliwiają kroczenie bez podwijania palców.

Tego rodzaju buty nie są specjalnie drogie. Ich jakość jest o wiele lepsza w przeciwieństwie do zwykłych butów, których wykonanie i materiał pozostawiają wiele do życzenia.

Podeszwa i wkładka

Najlepszym rozwiązaniem są buty, których podszewka i wyściółka wykonana jest ze skóry naturalnej. Wkładka – z pianki lateksowej, a podeszwa – z poliuretanu o właściwościach antypoślizgowych, antystatycznych oraz antybakteryjnych. Takie połączenie zapewnia stuprocentowy komfort chodzenia, lepszą koordynację. Amortyzację mikrowstrząsów w części piętowej (które w ostateczności mogą być przyczyną wad postawy), jak również wzmocnienie i skłonienie do intensywniejszej pracy mięśni kończyn dolnych, pośladków oraz pleców.

Szeroki wybór klapków ortopedycznych oferuje Scholl – największy w sieci sklep z butami marki Scholl. Berkemann i Solidus.

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Kobiece i zmysłowe kroje staników i fig prezentują Candice Swanepoel,…