Jakie właściwości mają naturalne olejki? Zalety olejowania włosów

Swoje wyjątkowe właściwości zawdzięczają doskonałemu połączeniu niezbędnych kwasów tłuszczowych z witaminami, fitosterolami, antyoksydantami itp. Perfekcyjnie sprawdzają się w pielęgnacji włosów naturalne olejki. Jakie mają właściwości?

To, co najbardziej liczy się w pielęgnacji, to przede wszystkim jej dopasowanie do potrzeb. Sucha skóra potrzebuje nawilżenia, zniszczone włosy regeneracji, a przy łupieżu chodzi o złagodzenie stanu zapalnego. Wszystko, czego potrzebujemy, znajdziemy w olejkach.

Wielka siła w małym ziarnie

Dlaczego olejki tak dobrze sprawdzają się na każdym typie włosów? Ponieważ są różnorodne. Mają inne właściwości w zależności od tego, z jakiej rośliny są wytłaczane. Im niższa temperatura tłoczenia, tym więcej składników odżywczych zostaje zachowanych, dlatego najcenniejsze są olejki zimnotłoczone. Najczęściej pozyskuje się je z nasion, w których przecież znajduje się cała esencja. Jeśli chcemy pozyskać jak najwięcej skoncentrowanych witamin, minerałów i substancji odżywczych z danej rośliny, wszystkie je znajdziemy w nasionach.

Jakie właściwości mają olejki?

Naturalne oleje to bogactwo kwasów tłuszczowych, z których zbudowana jest naturalna bariera ochronna naszej skóry. Warstwa wodno-lipidowa zabezpiecza skórę przed utratą wody, a lepiej nawilżona skóra głowy to zdrowsze włosy. Same włosy również potrzebują kwasów tłuszczowych, które są spoiwem uszczelniającym osłonkę, zewnętrzną warstwę włosa. Nie ma wątpliwości, że żaden inny składnik nie jest tak potrzebny włosom, jak naturalne olejki.

Olejki do włosów – działanie

1. Dbają o prawidłowe nawilżenie – olejki same w sobie nie są w stanie nawilżyć włosów, ale są emolientami, które zabezpieczają przed utratą wody z włosów i skóry.
2. Utrzymują stały poziom pH – równowaga kwasowo-zasadowa w skórze głowy jest ważna dla włosów, ponieważ wpływa na kondycję cebulek, czyli korzenia włosa.
3. Zapewniają kompleksową ochronę – otulająca włosy warstwa olejków to najlepszy sposób na zabezpieczenie ich przed wysoką temperaturą, słońcem, toksynami itp.
4. Poprawiają kondycję włosów – dzięki odżywieniu cebulek i poprawieniu ukrwienia skóry włosy stają się mocniejsze, mniej łamliwe, mocniejsze i bardziej elastyczne.
5. Upiększają włosy – olejki można wykorzystać w trakcie stylizacji, ponieważ wygładzają włosy, dodają im miękkości, potęgują blask i nadają odpowiednią teksturę.

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Dobrze dobrane zdjęcie przyciąga wzrok i świadczy o profesjonalizmie osoby,…